Miody z regionu podbijają USA

16-04-2019

Pasieka Dziki Miód z Dargomyśla zdobyła cztery medale na The Mazer Cup International. To kolejny sukces rodzinnego przedsiębiorstwa, które rok temu także zostało wyróżnione w prestiżowym konkursie. Tym razem miody pitne z pasieki zostały nagrodzone m.in. złotymi medalami w kategoriach produktów tradycyjnych i z dodatkiem jabłek.

The Mazer Cup International odbył się w dniach 15-17 marca w Denver. To największy konkurs poświęcony miodom pitnym w świecie. Do Stanów Zjednoczonych zjeżdżają producenci z całego globu, a jury ocenia m.in. smak, bukiet, aromat, konsystencję i barwę. Wyróżnienie na konkursie w USA to dla niewielkiej pasieki z Dargomyśla ogromny sukces. Podczas tegorocznej edycji The Mazer Cup International nagrodzone zostały miody „Lot Trzmiela”, „Jabczak”, „Zwiegeld” i „Barrel C Acacia”. Dwa pierwsze otrzymały złote medale, a kolejne – brązowe. Warto wspomnieć, że rok temu na konkursie został wyróżniony trójniak pasieki „Słodycz łąki”, który zdobył srebro.

Dziki Miód to firma gospodarująca zgodnie z zasadami ekologii i zdrowego żywienia. Produkty pasieki zdobywają coraz większe uznanie. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się wspominane miody pitne. Otrzymały już kilka wyróżnień na prestiżowych konkursach, prócz The Mazer Cup International, także m.in. podczas Międzynarodowych Targów Wina w Krakowie. Dzięki temu uznawane są za jedne z najlepszych miodów pitnych na świecie.

foto: pixabay

 

 


Nowy Numer

gajda