Szczecin przyjazny kierowcom

06-06-2019

Szczecin znalazł się w czołówce najbardziej przyjaznych kierowcom miast. W rankingu Oponeo zajął drugie miejsce! Wyprzedził nas Lublin.

Specjaliści z Oponeo na podstawie danych pochodzących z systemu Yanosik, urzędów miast i zarządów dróg przeanalizowali aspekty wpływające na życie kierowców w polskich miastach. W zestawieniu 19 aglomeracji podzielono na dwie grupy, w zależności od liczby ich mieszkańców. Pierwsza do 300 tys.
i druga: powyżej 300 tysięcy. Każde miasto otrzymywało punkty w poszczególnych kategoriach. Pod uwagę wzięto m.in. liczbę kolizji, parkowanie, ceny paliw, koszt wymiany opon czy infrastrukturę dla samochodów elektrycznych.

W kategorii miast powyżej 300 tys. mieszkańców wygrał Lublin, ale Szczecin znalazł się na drugiej pozycji. Różnica wynosiła tylko 3 punkty! Według danych z rankingu to m.in. w naszym mieście jest najmniej kolizji, a mieszkańcy cieszą się dobrymi warunkami do parkowania. Nieźle wypadamy też na tle ubogiej infrastruktury dla aut elektrycznych w Polsce.

źródło: https://www.oponeo.pl/artykul/ranking-miast-przyjaznych-kierowcom

foto: pixabay.com


Nowy Numer

gajda