Pierwsze szczecińskie musicale

10-06-2019

12 czerwca o godzinie 17, w Teatrze Lalek Pleciuga, odbędzie się premierowy występ nowego, szczecińskiego musicalu „Marzenia się spełniają”. Na scenie zaprezentują się dzieci w wieku od 7 do 13 lat. O 19:30 natomiast w akcji zobaczymy młodzież i dorosłych. Przygotowali sztukę "N'Sirap – miasto marzeń".

Studio Musicalove to nowe miejsce na mapie Szczecina. Jest to do tej pory jedyna szkoła artystyczna w naszym mieście zajmująca się musicalami. Odbywają się tutaj zajęcia taneczne, aktorskie i wokalne dla różnych grup wiekowych. Umiejętności szlifują dzieci, młodzież oraz dorośli.

– Jest to miejsce, które dba o wszechstronny rozwój artystyczny uczestników, przygotowując ich do występów na scenie. Nasz projekt współfinansowany jest ze środków miejskich. Uczestnicy Studia Musicalove, od września 2018 roku, podczas zajęć, przygotowują się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, by pod koniec roku szkolnego zaprezentować swoje nowo nabyte umiejętności szerszej publiczności – opowiada Sylwia Witkowska, dyrektor organizacyjny Musiclove. – Premierę będziemy mogli zobaczyć już 12 czerwca. Bilety można kupić na platformie www.bilety.fm. Kolejne pokazy odbędą się 18 czerwca w tych samych godzinach.

Musical „Marzenia się spełniają” oparty jest na filmie „Balerina". 12-letnia Felicja od zawsze marzy o tym, by zostać baletnicą. Dzięki swojemu talentowi i pasji trafia pod skrzydła dawnej primabaleriny Odetty. Przed Felicją otwiera się świat tańca i muzyki, w którym stawia swoje pierwsze kroki w klasie baletu. Do tej samej klasy ma należeć największa rywalka Felicji – Kamila, która razem ze swoją matką zrobi wszystko, by zostać najlepszą baletnicą w historii szkoły. W nowej szkole Felicja doświadcza wielu radości, przeżywa pierwsze zauroczenie, ale nie brakuje też chwil smutku i zwątpienia. Przekonuje się jednak, że zawsze może liczyć na prawdziwych przyjaciół, którzy nie pozwolą jej na zrezygnowanie ze swoich marzeń.

 „N'Sirap – miasto marzeń" opowiada natomiast historię grupy przyjaciół ze Szczecina, która znajduje butelkę z listem. Opisane jest w nim niezwykłe miasto szczęścia „N'Sirap". Znudzeni miejskim życiem, postanawiają przerwać codzienną monotonię i wyruszyć w podróż w poszukiwaniu tajemniczego miejsca. Rozpoczyna się wyprawa od Indii przez kraje Afryki aż po Stany Zjednoczone. Bohaterowie zmierzą się z własnymi słabościami i doświadczą siły przyjaźni. Nie ominą ich trudne wybory oraz niezwykłe przygody,  a wszystko to w lekkim, komediowym charakterze. Gościem specjalnym jest Damian Rybicki, finalista VII edycji The Voice of Poland. Reżyserem obu musicali jest Pauline Lemańska.

autor: Andrzej Kus/ foto: materiały organizatora


Nowy Numer

gajda