Ambasador Szczecina

01-07-2019

W tym roku wyróżnienie „Ambasador Szczecina 2019” otrzymali: Chór Akademii Morskiej w Szczecinie i Paweł Żuchowski, korespondent radiowy RMF FM w USA. Tytuł ten trafia do osób, które swoją działalnością przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku naszego miasta w kraju i za granicą.

Pierwszy z wymienionych, Szczeciński chór pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch, od 15 lat zachwyca ciekawymi interpretacjami oraz wyjątkowym kontaktem dyrygentki z zespołem. Niedawno wygrał prestiżowy Festival of Songs Olomouc 2019. Dla chóru to już 10. nagroda Grand Prix!

Z kolei drugi z wyróżnionych, Paweł Żuchowski, od 10 lat mieszka w Stanach Zjednoczonych. Pracował w lokalnych rozgłośniach w Szczecinie, był reporterem RMF FM w Zachodniopomorskiem, a później został korespondentem tego radia w Stanach Zjednoczonych. Na co dzień pracuje w Waszyngtonie. Do przyznania mu tytułu przyczyniła się zapoczątkowana przez niego akcja „Kaszanka”, dzięki której Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci zyskało kilkadziesiąt złotych na zakup potrzebnego sprzętu i działalność!

O Pawle pisaliśmy wielokrotnie. Oto nasz ostatni artykuł, w którym rozmawialiśmy z korespondentem o wspomnianej akcji oraz życiu w Ameryce: http://prestizszczecin.pl/magazyn/123/ludzie/pawel-specjalista-od-kaszanki.

Ceremonia wręczenia wyróżnień odbędzie się 5 lipca podczas Uroczystej Sesji Rady Miasta.

foto: archiwum prywatne Pawła Żuchowskiego


Nowy Numer

10 ( 131)
Październik'19
gajda