Zachodniopomorskie Noble rozdane

01-07-2019

Wyróżniono najlepszych naukowców z regionu. Zachodniopomorskie Noble powędrowały do 10 niezwykłych osób. Wśród nich znaleźli się m.in. Małgorzata Mizielińska, Radosław Ptaszyński i Jerzy Samochowiec.

Prestiżowa nagroda przyznawana jest od 2001 roku. Promuje najwybitniejsze osiągnięcia naukowców z naszego województwa, których praca została doceniona nie tylko w Polsce, ale też – na arenie międzynarodowej. Pomysłodawcami konkursu są profesor Jan Lubiński, genetyk i profesor Aleksander Wolszczan, astronom.

W tym roku Zachodniopomorskie Noble przyznano w siedmiu dziedzinach. Nagrodę otrzymali: Radosław Ptaszyński (nauki humanistyczne), Sławomir M. Kaczmarek (nauki podstawowe), Karol Fijałkowski (nauki techniczne), Jarosław Wątróbski (nauki ekonomiczne), Małgorzata Mizielińska (nauki rolniczne), Jerzy Samochowiec (nauki medyczne) oraz zespół pod kierunkiem Dominika Zawadzkiego, czyli: Łukasz Maciąg, Ryszard Kotliński i Rafał Wróbel (nauki o morzu). Wybrani naukowcy, to osoby o najciekawszym dorobku w 2018 roku.

foto: pixabay.com


Nowy Numer

10 ( 131)
Październik'19
gajda