Smaki Szczecina

07-08-2019

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak smakuje Szczecin? Właśnie teraz jest ku temu okazja – powstaje sąsiedzka książka kucharka! Do 15 września można przesyłać przepisy i zostać współautorem publikacji z lokalnymi daniami.

Akcja „Smaki Śródmieścia” to projekt Stowarzyszenia Edukacyjno-Artystycznego „Oswajanie sztuki” i Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego „ŚRODEK”.  Dania zgłaszane w ramach akcji powinny być łatwe w przygotowaniu, tak by każdy mógł je wykonać na własną rękę. Może to być przepis babci albo wymyślony przez nas samych.

Ważne są opowieści związane z potrawami. Zostaną zebrane w śródmiejskiej książce kucharskiej. W planach jest też próba gotowania według zebranych przepisów oraz biesiada.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Można to zrobić tradycyjne, na papierze (formularze z instrukcją dostępne w ŚRODKU przy ul. Królowej Jadwigi 44b oraz w pobliskich kawiarniach i bibliotekach) lub w formie elektronicznej, wypełniając formularz dostępny pod adresem: bit.ly/SmakiSrodmiescia. Wykorzystany przepis zostanie nagrodzony egzemplarzem książki kucharskiej, a na autora lub autorkę najciekawszego przepisu czeka wyjątkowy upominek. 

Więcej: oswajaniesztuki.pl.

foto: zdjęcie ilustracyjne, pixabay


Nowy Numer