Szczeciński architekt wyróżniony

05-09-2019

Jacek Lenart został tegorocznym laureatem Honorowej Nagrody SARP. Kapituła doceniła jego talent, zaangażowanie i wrażliwość. Oficjalne wręczenie prestiżowej nagrody nastąpi 29 listopada w Warszawie.

Wyróżnienie przez Stowarzyszenie Architektów Polskich jest odznaczeniem architektonicznym najwyższej rangi. Nagroda przyznawana jest od 1966 roku. Kapituła pierwszy raz przyznała ją szczecińskiemu architektowi! Uroczystość wręczenia nagrody, połączona z otwarciem wystawy dorobku tegorocznego laureata, odbędzie się 29 listopada o godz. 17 w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie.

Jacek Lenart to absolwent Politechniki Szczecińskiej oraz Warszawskiej. Architekt jest laureatem wielu wyróżnień i konkursów. Jacek Lenart to członek SARP, Izby Architektów oraz honorowy członek Bund Deutsche Architekten BDA, a także działacz społeczny. Od 1989 roku współtworzy pracownię Studio A4. Wśród szczecińskich realizacji Jacka Lenarta znajdują się m.in.: Kupiec, Pazim-Radisson czy Trafostacja Sztuki. Architekt współpracował także z EVB przy tworzeniu naszej Nowej Filharmonii.

foto: zdjęcie ilustracyjne, pixabay

Prestiż  
Lipiec 2021