Moc tenisowych emocji

06-09-2019

Sportowe emocje na najwyższym poziomie, występy gwiazd, koncerty, spotkania z VIP-ami i wspaniała atmosfera. Przed nami 27. turniej Pekao Szczecin Open. W tym roku czeka nas mnóstwo nowości!

Szczeciński turniej to najstarsza i największa zawodowa impreza tenisowa w Polsce. Podobnie, jak poprzednie, odbędzie się na kortach przy al. Wojska Polskiego. Tegoroczna impreza to jednak nie tylko moc tenisowych emocji, ale też ogrom artystycznych wrażeń. I nie tylko!

W pierwszej rundzie turnieju wystąpi 48 zawodników. Na liście startowej znalazło się wiele znakomitych nazwisk. Na kortach wystąpi m.in. Marco Cecchinato i Roberto Carballes Baena. Z kolei, towarzyszący sportowej imprezie Tennis Music Festival, wyjdzie w miasto. Koncerty odbędą się w kilku miejscach Szczecina. Wystąpi m.in. Stanisława Celińska, zespół Raz Dwa Trzy i Włodek Pawlik. Muzyka będzie także na kortach, po każdym meczu zagra na żywo dj z górnej półki. Co więcej, zamiast tradycyjnego bankietu odbędzie się koktajl turniejowy. Nie zabraknie też turnieju artystów. W tym roku na szczecińskich kortach zobaczymy ponad 35 osób. Będzie można obserwować sportowe zmagania m.in. Marcina Dańca, Anny Guzik, Mariusza Kałamagi czy Karola Strasburgera.

Turniej główny odbędzie się między 9 a 15 września. Tenisowa impreza należy do elitarnej grupy rozgrywek ATP.

foto: Jarosław Gaszyński, na zdjęciu Dustin Brown


Nowy Numer

gajda