Idę do Filharmonii

27-09-2019

Filharmonia wydała kolejną książkę dla najmłodszych, tym razem publikacja jest dedykowana dzieciom w wieku 1-3. „Idę do Filharmonii” przybliża kilkulatkom instytucję i pokazuje, że słuchanie w niej muzyki to świetna zabawa. Co bardzo ważne, w opracowaniu książeczki uwzględniono potrzeby dzieci z dysfunkcjami wzroku.

Publikacja ma na celu przemycenie niektórych zasad savoir vivre’u, dotyczących wizyty w filharmonii. Wraz z Piotrusiem wyruszamy do miejsca pełnego muzyki. Przechodzimy z bohaterem cały proces: od radości i ciekawości na wieść, że idzie do filharmonii, aż do wyjścia z koncertu. Każdemu zdaniu towarzyszą wyrazy dźwiękonaśladowcze.

Warto zaznaczyć, że książka powstała we współpracy z Polskim Związkiem Niewidomych. Wydawnictwo zawiera specjalne uszlachetnienia, wyczuwalne „pod palcami”, które mają ułatwić odbiór dzieciom niedowidzącym, a ilustracje zbudowane są na wysokim kontraście kolorystycznym.

Autorką tekstu jest Aleksandra Grzesiek, związana ze szczecińską filharmonią od 2015 roku. Rysunki wykonała Joanna Bartosik, laureatka wielu konkursów wydawniczych. Książkę można kupić w internetowym sklepie filharmonii.

foto: materiały prasowe


Nowy Numer

gajda