Opera wyróżniona

01-10-2019

Opera na Zamku zdobyła cztery prestiżowe nagrody w konkursie Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury. Jury doceniło szczególnie realizatorów i solistów.

Celem konkursu jest prezentowanie twórczości polskich teatrów muzycznych oraz teatrów posiadających w repertuarze wydarzenia muzyczne i honorowanie najlepszych za wyróżniające osiągnięcia. W tym roku szczecińska opera zdobyła aż 11 nominacji, w tym 4 nagrody.

Na uroczystej gali XIII edycji konkursu statuetki odebrali: Robert Glumbek (najlepsza choreografia, „Dzieci z dworca ZOO”), Karolina Cichy-Szromnik (najlepsza tancerka, „Dzieci z dworca ZOO”), Bożena Bujnicka (najlepszy debiut śpiewaczki, Iris w „Guru”) i Rafał Pawnuk (najlepszy debiut śpiewaka, Guglielmo w „Cosi fan tutte”).

Warto zaznaczyć, że w poprzednich edycjach konkursu szczecińska opera także była doceniana. Rok temu wyróżnioną Agatę Uchman za kostiumy i tancerza Macieja Glazę za „Crazy for You”. Wcześniej nagrodzono współczesną operę „Dokręcanie śruby”, której realizacji podjął się szczeciński teatr muzyczny.

foto: M. Grotowski


Nowy Numer

gajda