Cichy performace

02-10-2019

Fińska artystka, cisza i rytuał posiłku – Trafostacja Sztuki zaprasza na ciekawy performance kulinarny pt. „The Silence Meal”. Wydarzenie odbędzie się 9 października o godz. 19.30.

Tytułowy performance to pomysł Niny Backman, artystki, kuratorki i założycielki Silence Project. Autorka niecodziennego wydarzenia studiowała teatrologię w Liverpool Institute for the Performing Arts w Wielkiej Brytanii. Pracuje z szerokim spektrum dyscyplin twórczych: od filmu, teatru i fotografii po projektowanie. Obecnie mieszka i pracuje w Berlinie. Co jest ideą performance’u, który zobaczymy w TRAFO?

–  Łączenie się z rytuałami posiłku w sposób wolny od słownego rozproszenia, wspólnota ciszy niesie ze sobą intensywność: wyjątkową dla tej okazji. W ten sposób, usuwając składnik słowa mówionego, goście mogą swobodnie badać niezliczone doświadczenia zmysłowe, które mogą mieć zarówno charakter fizyczny, emocjonalny, duchowy, jak i kulturowy. „The Silence Meal” daje gościom możliwość obserwowania tego, co powstaje w miejscu niewypowiedzianej interakcji – czytamy na stronie trafo.art. W czasie całego wydarzenia artystycznego obowiązywać będzie absolutna cisza. Po nim odbędzie się dyskusja z artystką.

Wstęp wolny, ale na Facebooku Trafostacji trwają zapisy na uczestnictwo w wydarzeniu. Ilość miejsc jest ograniczona. Więcej na: https://www.facebook.com/trafo.art/.

foto: "The Silence Meal", Flagey, Brussels, 2018, Nina Backman


Nowy Numer