Marcin Lewandowski na podium

07-10-2019

Marcin Lewandowski zdobył brązowy medal w biegu na 1500 metrów podczas Mistrzostw Świata w lekkoatletyce Doha 2019. Sportowiec nie tylko stanął na podium, ale ustanowił także nowy rekord Polski.

Były zawodnik UKL-u Ósemka Police pojechał do Doha, by walczyć o najwyższe cele. Dla Marcina to pierwszy medal mistrzostw świata zdobyty na otwartym stadionie. Ostatecznie Polak walczył z Norwegiem Jakobem Ingebrigstenem, a później z Algierczykiem Taoufikiem Makhloufim. Na metę wpadł trzeci. Poprawił swój własny rekord kraju i miał znakomity czas: 3.31,46. Warto wspomnieć, że współautorem sukcesu Marcina jest jego brat Tomasz, na co dzień trener sportowca.

Reprezentacji Polski  na zawodach w Doha zdobyła 6 medali. Paweł Fajdek sięgnął po złoto w rzucie młotem, a Joanna Fiodorow dostała srebro. Świetnie poradziły sobie Aniołki Matusińskiego. Polki ze sztafety 4x400 (w tym Małgorzata Hołub-Kowalik) zdobyły srebrny medal i pobiły rekord kraju o 2,6 sekundy. Brązowe krążki, prócz Marcina, wywalczyli Wojciech Nowicki za rzut młotem oraz Piotr Lisek w skoku o tyczce.

Więcej o Marcinie i innych lekkoatletach związanych z naszym regionem pisalimy tutaj: http://prestizszczecin.pl/magazyn/120/temat-z-okladki/druzyna-wspanialyc...