Rozmowy intymne

08-10-2019

Czym dokładnie jest in vitro? Jak wygląda procedura? Co przeżywają pary, które przez lata nieskutecznie starają się o dziecko? 10 października o 18.00 w Centrum Dialogu Przełomy odbędzie się wyjątkowe spotkanie z Małgorzatą Rozenek-Majdan, autorką książki „In Vitro – Rozmowy Intymne”.

–  Dyskusja wokół tego tematu wciąż rodzi niezdrowe emocje, powiela krzywdzące stereotypy. Kilkakrotnie przeszłam procedury in vitro, i tak jak tysiące kobiet, mających problem z zajściem w ciąże, znam radość sukcesu i smutek porażki. Nie mogę dłużej milczeć. Czuję, że mam obowiązek zabrać głos. Pragnę, żeby atmosfera wokół in vitro się zmieniła, aby moje dzieci, wszystkie dzieci, mogły dorastać w atmosferze tolerancji i szacunku. Bo za drzwiami laboratorium kliniki leczenia niepłodności kryje się magia. Magia rodzicielstwa –  mówi pani Małgorzata. Na spotkaniu w Szczecinie opowie o swoich przeżyciach i przemyśleniach. Prócz niej, gośćmi wydarzenia będą także:  dr n. med. Robert Sienkiewicz (współzałożyciel Centrum Ginekologii i Leczenia Niepłodności Vitrolive, specjalista ginekologii i położnictwa oraz endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości) i Piotr Misiło (ekonomista, manager, liberał, poseł na Sejm RP, zwolennik in vitro).

Spotkanie poprowadzi Daria Nowak. Organizatorem wydarzenia jest SIM - Szczecińska Inicjatywa Miejska. Więcej na: https://www.facebook.com/events/2180952782032211/.

na zdjęciu: Małgorzata Rozenek-Majdan, foto: Marlena Bielińska, move-picture.com


Nowy Numer

1 ( 134)
Styczeń'20