Czytanie z gwiazdami

04-11-2019

Przed nami 7. edycja Festiwalu Czytania. Z tej okazji organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, a nasze miasto odwiedzą znane osobistości świata kultury. Wśród gości pojawią się m.in. Katarzyna Figura, Piotr Ratajczak, Maja Komorowska, Roma Gąsiorowska i Tomasz Jastrun.

Festiwal na stałe wpisał się do kalendarza lokalnych imprez kulturalnych. W tym roku, jak zwykle, nie zabraknie spotkań z polskimi autorami oraz ciekawych interpretacji dzieł literackich. Książki czytać będą m.in. Wojciech Wysocki, Anna Neherbecka, Dominika Ostałowska, Krystyna Czubówna, Katarzyna Figura oraz Maja Komorowska.

W programie także atrakcje z pogranicza lektury i teatru, pokazy filmów oraz atrakcje dla dzieci. Oczywiście, nie zabraknie również twórczości naszej najświeższej noblistki – Olgi Tokarczuk. W ramach festiwalu dzieła pisarki czytać będą znane osobistości, lekcję o literatce poprowadzi profesor Andrzej Skrendo, a szczecinianie będą mieli możliwość nagrania pamiątkowego audiobooka. W związku z trwającym Rokiem Gustawa Herlinga Grudzińskiego, podczas imprezy, odbędzie się również kilka wydarzeń związanych z twórczością pisarza.

Festiwal odbędzie się w dniach 14-17 listopada w różnych miejscach Szczecina. Szczegóły na stronie: http://festiwalczytania.pl.

foto: materiały prasowe, na zdjęciu: Katarzyna Figura


Nowy Numer

1 ( 134)
Styczeń'20