Krystyna Prońko charytatywnie

08-01-2020

4 lutego w Szczecinie odbędzie się koncert legendy polskiej piosenki – Krystyny Prońko. Artystka jest znana z takich przebojów jak „Jesteś lekiem na całe zło”, „Małe tęsknoty” czy „Modlitwa o miłość prawdziwą”. Wydarzenie organizują Stowarzyszenie Pożytku Publicznego Rotary Club Szczecin Center oraz Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza.

W koncercie Krystynie Prońko towarzyszyć będzie dwóch znakomitych muzyków Przemek Raminiak (instrumenty klawiszowe) oraz Adam Wendt (saksofony).  Dochód z biletów zostanie przeznaczony na wsparcie osób chorych i niepełnosprawnych, m.in. na rehabilitacje, sprzęt oraz leki.

Rotary to organizacja apolityczna, świecka, która skupia się na pomocy osobom potrzebującym w lokalnych społecznościach. –  Przez 16 lat udało się nam zebrać około 2 000 000 zł dla osób chorych, niepełnosprawnych oraz potrzebujących. W październiku bieżącego roku zorganizowaliśmy po raz 10 akcję „buty na zimę”. Zakupiliśmy ponad 100 par butów dla dzieci. W czerwcu byliśmy organizatorami imprezy charytatywnej w Park Hotel, dzięki której uzbieraliśmy fundusze na rehabilitację, leki i sprzęty medyczne. Pomagamy naszym podopiecznym między innymi poprzez zakup wózków inwalidzkich, robienie świątecznych paczek rodzinom w potrzebie. Pomagamy również seniorom, których niska emerytura nie pozwala na godne życie – mówią organizatorzy.

 Więcej o Rotary Club Szczecin Center na: rotary-center.pl.

foto: Natalia Oudin


Nowy Numer

gajda