Szczecińscy artyści dziękują medykom

30-03-2020

Kilkudziesięciu artystów ze Szczecina wzięło udział w nagraniu piosenki, która jest podziękowaniem i wsparciem dla personelu medycznego ze szpitala przy ul. Arkońskiej.

Wykonawcy zaśpiewali utwór „Moja i Twoja nadzieja” grupy Hey, tworząc wyjątkowy teledysk. Warto zaznaczyć, że artyści w ramach akcji nie tylko dziękują tym, którzy codziennie walczą z epidemią, ale proszą też o finansowe wsparcie szpitala i dokonywanie wpłat na zakup respiratora.

Akcję wymyślił Marcin Jarczyński, szczeciński konferansjer i wokalista. Inicjatywa zrodziła się w mediach społecznościowych. Proces powstawania piosenki oraz teledysku nie był łatwy, ze względu na kwarantannę. Każdy z wykonawców nagrywał swoje wykonanie indywidualnie, we własnym domu. Wśród artystów, którzy wzięli udział w akcji są m.in. Kasia Buja, Michał Grobelny, Olek Różanek, Krzysztof Baranowski i Chór Akademii Morskiej w Szczecinie.

Wybór piosenki jest nieprzypadkowy. „Moja i Twoja nadzieja” to dzieło zespołu Hey, który powstał w Szczecinie. Dodatkowo, ponad 20 lat temu utwór był hymnem akcji pomocy podczas wielkiej powodzi, jaka nawiedziła Polskę w 1997 roku. Dodawał otuchy, napawał nadzieją. Do dziś utwór jest uznawany za pierwszą polską piosenką charytatywną.

Teledysk można zobaczyć na YouTube: https://youtu.be/ZSLygOWtu9Q.

foto: zdjęcie ilustracyjne, pixabay


Nowy Numer

gajda