Gest pełen ciepła

12-06-2020
Prestiż

Fundacja Pełna Ciepła wsparła Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Piękny gest to dopiero początek współpracy między hospicjum, a fundacją, którą założyli szczecińscy przedsiębiorcy, Katarzyna Michalska oraz Filip Kiżuk.

Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych znacznie ucierpiało z powodu koronawirusa, gdyż wszelkie zbiórki oraz inicjatywy były przesunięte na walkę z COVID-19. Zwiększony reżim sanitarny, odwołane wydarzenia, kłopoty z bieżącym utrzymaniem – czas pandemii dla organizacji jest wyjątkowo trudny. ZHdDiD ma pod opieką 180 pacjentów z regionu, a pomoc jest na wagę złota.

Warto pamiętać, że dla hospicjum każde, nawet najmniejsze wsparcie, jest bardzo istotne. Szczególnie teraz, gdy ze względu na zaistniałą sytuację z pandemią, niezwykle ważna jest również pomoc psychologiczna. Coraz większej liczbie osób potrzeba wsparcia, czują dyskomfort z powodu izolacji lub doskwiera im samotność. Katarzyna Michalska i Filip Kiżuk, przedsiębiorcy oraz doradcy gospodarczy, zauważyli kłopoty z jakimi boryka się Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Celem ich współpracy z organizacją jest ułatwienie młodym ludziom dostępu do pomocy psychologicznej. Swoim działaniem chcą także zachęcić innych do działania. Zaznaczają, że wystarczy drobne, ale regularne wsparcie.

To już kolejna inicjatywa, której Katarzyna Michalska i Filip Kiżuk podjęli się w ostatnich miesiącach. Warto dodać, że misją ich fundacji jest pomoc najmłodszym, tak by miały one dobry start w dorosłość. – Nasza przyszłość leży w rękach szczęśliwych dzieci – czytamy na stronie www ich fundacji: https://fundacjapelnaciepla.org.

foto: materiały prasowe

Prestiż  
Lipiec 2021