Szczecin designem stoi

26-08-2020

Akademia Sztuki w Szczecinie, jedyna w naszym województwie publiczna uczelnia artystyczna, otrzymała zgodę na uruchomienie II stopnia kierunku Wzornictwo. Kierunek kształcić będzie adeptów sztuki projektowania i designu. Program studiów na kierunku Wzornictwo II stopnia opierać się będzie na powiązaniu złożonej problematyki, dotyczącej współczesnego designu, z zagadnieniami odnoszącymi się do sztuki współczesnej i z wykorzystaniem nowych mediów.

Absolwenci pierwszego stopnia Wzornictwa w tym roku akademickim zdali swoje dyplomy. To prace z zakresu projektowania mody, produktów, a także komunikacji wizualnej. Młodzi projektanci z sukcesami biorą też udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach z zakresu designu. Mają także możliwość współpracy z biznesem i przemysłami kreatywnymi, dzięki otworzonemu pięć lat temu Centrum Przemysłów Kreatywnych. Od nowego roku akademickiego mogą kontynuować swoją edukację w Szczecinie.

Elektroniczna rekrutacja na II stopień Wzornictwa na Akademii Sztuki w Szczecinie trwa do 8 września 2020 pod adresem www.akademiasztuki.eu/rekrutacja. Więcej szczegółów znaleźć można także pod adresem www.StudiujSztuke.pl.

praca: Piotr Wardziukiewicz

 

Nowy Numer

gajda