Fameg – ponadczasowe krzesła drewniane od polskiego producenta

01-10-2020

W czasach, gdy wszystko wokół jest sztuczne, plastikowe i nienaturalne, wciąż możesz być wyjątkowy. Wystarczy, że wybierzesz drewno! Drewniane meble, to synonim dobrego stylu, smaku i powrotu do korzeni, który pozytywnie odbije się na komforcie wypoczynku.

Fameg

Mówiąc o początkach fabryki FAMEG, trzeba cofnąć się do XIX wieku. To właśnie wtedy niemiecko-austriacki wynalazca i stolarz, Michael Thonet, zapoczątkował przemysłową produkcję mebli. Stworzone przez niego drewniane krzesło gięte, zostało wykonane z prętów bukowych, a nie jak dotychczas z drewna klejonego warstwowo. Projekt ten zdobył uznanie i w 1855 roku został wyróżniony srebrnym medalem na targach paryskich. Był to moment przełomowy, od którego zmieniono technikę produkcji krzeseł.
Obecnie firma FAMEG oferuje stylowe, ponadczasowe i nowoczesne meble, takie jak: stoły, krzesła, sofy, fotele oraz wieszaki. Projekty są przeznaczone zarówno do domu, kina, muzeum, jak i restauracji czy pubu. Gwarantujemy, że w salonie meblowym Domokoncept w Szczecinie, który oferuje meble FAMEG każdy znajdzie coś dla siebie.

Krzesła Fameg - historia pięknych mebli

W XIX wieku na rynku pojawił się popyt na solidne i tanie meble, które społeczeństwo mogłoby wykorzystać w kawiarni czy restauracji. Produkcja drewnianych krzeseł była więc odpowiedzią na zapotrzebowanie. Dzięki temu Thonet mógł zasłynąć jako prekursor produkcji masowej, m.in. krzesła giętego o numerze A-14. Było to siedzisko proste, ale jednocześnie eleganckie, pozbawione ozdób, lecz uznawane za komfortowe. Projekt ten można obejrzeć nawet na jednym ze szkiców Salvadora Daliego, surrealistycznego malarza z Katalonii. Cieszyło się ono sporą popularnością ze względu na dobrą jakość i przystępną cenę. Plotka głosi, że egzemplarz krzesła FAMEG kosztował jedynie tyle, co jedna butelka wina!

Co ciekawe, to właśnie Thonet opracował sposób dostarczania krzesła w częściach, aby klient mógł je zmontować osobiście, w miejscu zamieszkania. Dzięki takiej dystrybucji, drewniane krzesło nr 14 odniosło sukces na rynku nie tylko europejskim, ale również światowym! Ciekawostką jest, że projekt otrzymał złoty medal na światowej wystawie w Paryżu, w roku 1867, a fabryka FAMEG produkuje je do dziś w niezmienionej formie. Jeśli szukasz modelu FAMEG A14, możesz zobaczyć w salonie meblowym Domokoncept, który znajduje się w szczecinie przy ulicy Santockiej 39.

Drewniane krzesło FAMEG A-18

Powstało ono na bazie krzesła nr 14, opisanego wyżej. To właśnie ten model możemy obejrzeć w dziełach filmowych i na spektaklach muzycznych, w których występują m.in. Marilyn Monroe, Charlie Chaplin czy Liza Minnelli. Na pewno je widziałeś! Jeśli jednak nie pamiętasz, zachęcamy do ponownego obejrzenia tych, klasycznych już, dzieł!

Krzesła do jadalni

Pomyśl o miejscu, w którym każdego dnia spotyka się rodzina, przede wszystkim, aby porozmawiać, zjeść posiłek i odpocząć. Jadalnia to miejsce, które pełni niezwykle ważną funkcję w życiu twojej rodziny. Tylko od tego, jakie meble (zwłaszcza stół i krzesła) wybierzesz, zależy jakie warunki zapewnisz swoim bliskim. Aby czuć się komfortowo i utrzymać przy tym prawidłową pozycję ciała, musisz pomyśleć o doskonale wykończonych oraz wyprofilowanych krzesłach. Nieskromnie przyznamy, że wysokiej klasy, oryginalne i funkcjonalne wyposażenie, którego potrzebujesz, znajdziesz w ofercie naszego sklepu Domokoncept!

Krzesła do salonu

Firma FAMEG zdaje sobie sprawę z tego, że krzesła do salonu muszą być wyjątkowe i eleganckie. W naszym salonie mamy wiele różnorodnych modeli, różniących się stylem, dzięki czemu bez problemu dobierzesz idealne meble do swojego indywidualnego wnętrza! Nie ma przecież nic gorszego niż krzesła niekomponujące się z naszą aranżacją, prawda? Odwiedź nas koniecznie! Chętnie pomożemy ci zaskoczyć twoich gości, atrakcyjnym wystrojem twojego salonu.

Salon meblowy Domokoncept – meble polskich projektantów w Szczecinie

Salon meblowy Domokoncept to ulokowana 5 minut od centrum Szczecina pokaźna przestrzeń z meblami polskich projektantów. Nie znajdziesz takiej drugiej nigdzie więcej ani w województwie zachodniopomorskim, ani w jego stolicy – Szczecinie! W Domokoncept dobierzesz meble najlepszych polskich firm, tj. Paged, Fameg, Fargotex, Iker, Comforty czy Aris. Wygodne, stylowe i nowoczesne krzesła, sofy, poduszki, huśtawki, dywany i nie tylko!
Jeśli jesteś w Szczecinie, zajrzyj do nas koniecznie. Oprócz mebli zapewniamy także kawę i rodzinną atmosferę. Nasz salon meblowy znajdziesz w Szczecinie przy ulicy Santockiej 39. Możesz też skontaktować się z nami telefonicznie: +48 511 891 500 i mailowo: salon@domokoncept.pl


Nowy Numer