Zdrowe jedzenie na poprawę jesiennego nastroju

30-10-2020

W okresie jesiennym trzeba pamiętać przede wszystkim o rozgrzewaniu się i zapewnieniu dobrego nastroju, gdyż jesień kojarzona jest z depresją. Potrawy powinny dostarczać nie tylko witamin i minerałów, aby wzmocnić organizm, ale także przyjemne ciepło, które poprawi nasz nastrój.

Nie musimy sami wysilać się na wymyślanie dań poprawiających samopoczucie, wystarczy jak wybierzemy zdrowy i pyszny catering dietetyczny Body Chief w Szczecinie. To doskonały pomysł na jesienną chandrę, który pozwoli się jej pozbyć.

Węglowodany podstawą świetnego nastroju

Węglowodany złożone są nie tylko świetnym źródłem energii dla organizmu, ale także mają drogocenny wpływ na nasz nastrój. Zyskały miano dobrych węglowodanów i to nie bez powodu. Dzięki uwzględnieniu ich w diecie, zapewnimy organizmowi prawidłowe funkcjonowania. Dieta pudełkowa gwarantuje optymalnie dobraną ilość węglowodanów w diecie, dzięki którym poziom glukozy we krwi podnosi się powoli, a my mamy energię na cały dzień. Zapewniamy w ten sposób odpowiedni poziom aminokwasów, przez co mózg może produkować serotoninę, czyli hormon szczęścia. Catering dietetyczny Body Chief uwzględnia wszystkie produkty wpływające na dobre samopoczucie, takie jak: płatki owsiane, brązowy ryż, kasze, razowe makarony czy pieczywo z pełnoziarnistej mąki. Zrezygnujmy jedynie z produktów z białej mąki. Zdrowy catering nie tylko gwarantuje witalność organizmu, ale również doskonały nastrój, który udziela się często innym i wpływa na cały nasz dzień. Jeśli nie mamy czasu na dobór posiłków w ten sposób, aby zawierały dobre węglowodany, najlepiej zdecydujmy się właśnie na dietę pudełkową.

Witaminy na codzienny dobry humor

Dobre węglowodany znajdziemy nie tylko w kaszach czy ryżu, ale również w świeżych owocach i warzywach. To świetne źródło wielu witamin oraz składników mineralnych, które mają niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie. W diecie pudełkowej nie zabraknie więc: zielonych warzyw liściastych, warzyw strączkowych czy popularnych bananów.

Co warto uwzględnić w jesiennej diecie rozgrzewającej?

W jesiennym jadłospisie nie możemy zapomnieć o wszelkiego rodzaju zupach. To pożywne i bogate w witaminy dania, którymi można rozkoszować się w wielu postaciach. W cateringu dietetycznym można dostać potrawy takie jak na przykład: krem z dyni czy krem z zielonych warzyw albo z pomidorów. W diecie pudełkowej nie może zabraknąć  również przypraw, podkreślający smak zup. Naturalnymi antybiotykami jest między innymi cebula i czosnek, być może nie każda z nas je lubi, ale warto wiedzieć, że są to prawdziwi sprzymierzeńcy z atakującymi ze wszystkich stron infekcjami jesiennymi. Nasz humor z pewnością poprawią gorące dania z cateringu dietetycznego, najlepiej bez cukru, a z dodatkiem rozgrzewającego miodu. Wieczorem warto sięgnąć w chłodne dni, po gorący kubek kakao czy herbaty z miodem i cytryną.

zdjęcie: mat. prasowe


Nowy Numer