Bajkowe warsztaty

Muzyką klasyczną można się zachwycać i odczuwać jej wspaniały wpływ w każdym wieku, również gdy jest się dzieckiem. „Bajkowa symfonia” to nowy projekt Baltic Neopolis Orchetra, który jest skierowany do najmłodszych polsko-niemieckich melomanów.

26-03-2021
Aneta Dolega

Muzyką klasyczną można się zachwycać i odczuwać jej wspaniały wpływ w każdym wieku, również gdy jest się dzieckiem. „Bajkowa symfonia” to nowy projekt Baltic Neopolis Orchestra, który jest skierowany do najmłodszych polsko-niemieckich melomanów.

W ramach tego projektu, 7 kwietnia, po obu stronach granicy, odbywać się będą warsztaty muzyczne, gdzie młodzi słuchacze poznają pojęcia muzyczne a także wybitne postacie z Niemiec i Polski, m.in.  Ludwiga Van Beethovena czy Grażynę Bacewicz. W przystępnej formie, w bezpiecznych warunkach, za pośrednictwem sieci, dzieci będą mogły wejść do muzycznego świata i zapoznać się również z kulturą sąsiadów. Będzie to nie tylko wspaniały sposób połączenia ze sobą edukacji z zabawą ale także namiastka normalności, której szczególnie teraz potrzebujemy.

Projekt jest przygotowany we współpracy z Evangelische Grundschule z Benz z pomocą Fundszu Małych Projektów i dzięki środkom pozyskanym za pośrednictwem Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania. Szczegóły www.balticneopolis.pl.

Prestiż  
Marzec 2021