Concerto Notturno z BNO

Szczecińska Baltic Neopolis Orchestra zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu „Wielcy Koncertmistrzowie”. „Concerto Notturno” – to tytuł jesiennego koncertu, podczas którego w roli koncertmistrza i solisty wystąpi maestro Daniel Stabrawa - artysta światowej sławy związany z Filharmonią Berlińską. Stanowisko koncertmistrza w niej nadał mu jeden z najwybitniejszych dyrygentów - Herbert von Karajan.

 

06-10-2021
Prestiż

Baltic Neopolis Orchestra od długiego czasu pielęgnuje więź z twórczością Mikołaja Piotra Góreckiego, czego dowodem jest niedawno skomponowany dla BNO utwór „Druga przestrzeń”. Został  zaprezentowany w Szczecinie pod koniec lipca 2021 roku . Kontynuacją tej wielkiej sympatii będzie wykonanie przez Baltic Neopolis Orchestra utworu  „Concerto Notturno na skrzypce i orkiestrę smyczkową” (w dosłownym rozumieniu – Koncert Nocny). W pozostałej części programu koncertowego maestro Stabrawa proponuje ekspozycję twórczości wyłącznie polskich kompozytorów. Znalazły się w nim „Trzy utwory w dawnym stylu” Henryka Mikołaja Góreckiego - dzieła archaizujące, nawiązujące do kultury polskiej muzyki dawnej.  Wykorzystują jednocześnie odkrycia brzmieniowo - techniczne muzyki współczesnej, co tworzy niezwykle ciekawą kompilację dwóch, jakże odległych od siebie epok. Pojawia się tam m. in. cytat z XVI-wiecznej pieśni opisującej wesele Króla Zygmunta Augusta. W programie znajdzie się także „Suita na orkiestrę smyczkową” Michała Spisaka, dzieło niezwykle dynamiczne i porywające.

Concerto Notturno odbędzie się 23 października 2021 roku o godz. 19:30 w szczecińskiej Trafostacji Sztuki. Bilety: 25 zł bilet ulgowy (uczniowie, studenci, seniorzy), 40 zł bilet normalny - dostępne na https://bilety.fm/pl/muzyka/6356-wielcy-koncertmistrzowie-concerto-notturno-szczecin.html

 

Prestiż  
Październik 2021