Ekstremalnie i zdrowo

wtorek, Czerwiec 3, 2014
Sport kontra uzależnienia. Z początkiem czerwca w Międzywodziu (7-8) odbędzie się impreza zorganizowana przez Polską Fundację Przeciwdziałaniu Uzależnieniom przy współpracy ze szkołą sportów ekstremalnych EH School.
 
Podczas gorącego weekendu odbędą się testy i zawody kitesurfingowe. Próbę pobicia rekordu prędkości katamaranem napędzanym latawcami do kitesurfingu, podejmą się szaleni załoganci z CKM Sailing. Dodatkowo, instruktorzy ze szkoły sportów ekstremalnych EH School poprowadzą szkolenia oraz zawody na torze skimboardowym. Odbędzie się turniej Ultimate Frisbee Nie zabraknie również atrakcji artystycznych. Uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w konkursie tworzenia grafitti na płótnie i w warsztatach tworzenia bitów muzycznych, które poprowadzi, młody raper Szuba. Swoją obecność na imprezie zapowiedzieli m.in. mistrzowie w pływaniu Przemysław Stańczyk i windsurfingu Robert Bałdyga a także jeden z najlepszych mistrzów we freestyle'u rowerowym Oskar Macuk.
 
– Aby zainteresować dzieci i młodzież takimi stabilizatorami emocji i nauczyć je wyrażać uczucia chcemy wprowadzić je w świat sportu, sztuki i muzyki używając nrzędzi, które są uznawane przez młodzież za modne i „cool” – mówi Agnieszka Zalewska, prezes Polskiej Fundacji Przeciwdziałaniu Uzależnieniom. Sami niedawno byliśmy młodzi, wiemy jak działać, aby być skutecznymi i nieść pomoc, która ma sens.

W tym miesiącu

25
Kwiecień
1630 i 19.30
gajda