Dobrze napędzane kino

Miejsce: Kino Zamek
czwartek, Grudzień 14, 2017

Podczas Tygodnia Kina Niemieckiego zostaną zaprezentowane produkcje które zachwyciły jurorów i publiczność na czołowych filmowych festiwalach; w Cannes, Londynie i w Berlinie.

W programie, m.in. komedia „Witamy u Hartmannów”, której tematem jest kryzys uchodźczy i związane z nim rasizm i biurokratyczne absurdy. Z kolei „Kaminski i ja” (na zdjęciu) to kolejny owoc współpracy duetu Daniel Brühl (aktor) i Wolfgang Becker (reżyser), twórców „Good Bye, Lenin!” Na ekranie starcie dwóch mocnych osobowości napędzane jest czarnym humorem. W „Powrocie do Montauk” Volker Schlöndorff opowiada o brzemiennym w skutki spotkaniu byłych kochanków. W dokumentalnej „Rewolucji dźwięku” reżyserka Margarete Kreuzer oddaje hołd twórcy zespołu Tangerine Dream, Edgarowi Froese, natomiast bohaterem biograficznego „Beuysa” jest zaś niemiecki artysta rzeźbiarz, performer, działacz i teoretyk sztuki, Joseph Beuys.

Przegląd gwarantuje podróż przez różnorodne filmowe gatunki, mistrzowie spotykają się w nim z debiutantami, hity box-office’u z festiwalowymi odkryciami. 

W tym miesiącu

20
Październik
1000-21:00
17
Październik
16
Październik
gajda