Zakamarki jazzu

Miejsce: Filharmonia
(godz. 19:00 ) poniedziałek, Kwiecień 10, 2017

Fani jazzowych eksperymentów będą mogli wkrótce poczuć się naprawdę spełnieni. Czeka ich bowiem prawdziwa uczta - w Szczecinie zagra Four Collective.

Ich muzyka stanowi niebanalną mozaikę brzmień, która otwiera przed słuchaczem przestrzeń pełną światła i emocji w najczystszej postaci. To nieustanny eksperyment łączenia ze sobą gatunków trafiający w najczulsze zakamarki duszy każdego odbiorcy. Drum’n bass i muzyka klasyczna, jazz i etno, funk i elektronika to tylko początek długiej listy gatunków, które wrzucone do jednego tygla przynoszą efekt w postaci płyty "Treezz". Liderami zespołu są dwie osobowości Staszek Plewniak (wokal) i Michał Salamon (piano). Muzykę Fours Collective docenił światowej sławy guru współczesnego jazzu - Gregory Porter. 

"Jazz postrzegany jest jako gatunek wyjątkowo trudny w odbiorze. W muzyce, którą tworzę staram się przełamywać wszelkie bariery, tak aby zespół mógł wyjść naprzeciw Słuchaczom i mówił do nich zrozumiałym językiem. Płyta TREEZZ jest bardzo emocjonalna. Zresztą, takie zwykle są moje kompozycje... prowokują do myślenia, oczyszczają, budzą do życia i sprawiają, że ludzie zbliżają się do prawdy o samych sobie." - mówi Michał Salamon.