"Fitness" w teatrze

Miejsce: Teatr Kana
(godz. 18.00) sobota, Listopad 19, 2011

Już dziewiętnastego listopada Teatr Abanoia obchodzić będzie swoje siódme urodziny. Z tej okazji szykuje się moc atrakcji, a największa z nich to długo wyczekiwana premiera spektaklu „Fitness”.  Po premierze zespół teatru zaprasza wszystkich widzów, przyjaciół i osoby zainteresowane na wspólne świętowanie urodzin do Centrum Kultury Manuartefaktura (ul. Witkiewicza 64 w Szczecinie). W programie m.in. fireshow, wernisaż wystawy fotograficznej i słodka antyfitnessowa uczta.
Teatr Abanoia działa jako teatr autorski od 2004 r., jego dyrektorem artystycznym i  reżyserem jest Konrad Pachciarek. Grupa ma już na swoim koncie pięć spektakli: „Gwiazda”, „Mateyko”, „Tokszok”, „Figurae” oraz „Warzywa”. Zespół aktorski liczy 6 osób, uczących się, studiujących i pracujących. Abanoia to jednak nie tylko teatr. Grupa angażuje się w liczne projekty społeczno-artystyczne, m.in. animuje pracę Centrum Kultury Manuartefaktura w Szczecinie, współpracuje z Teatrem Współczesnym przy projekcie „Otwieracz”, realizuje projekty wspólnie z Polskim Związkiem Głuchych, prowadzi warsztaty teatralne i przygotowuje spektakle z podopiecznymi MOW w Trzebieży oraz organizuje festiwal teatralny SOFFT w Szczecinie.
Pokaz przedpremierowy spektaklu „Fitness” był prezentowany w tym roku podczas piątej edycji festiwalu SOFFT i wzbudził duże zainteresowanie publiczności. Spektakl otwiera nowy etap w pracy teatru. Od samego początku istnienia zespołu przedstawienia tworzone były wyłącznie na podstawie tekstów autorskich, jednak w ciągu siedmiu lat sposób przygotowywania spektaklu bardzo ewoluował. Podstawą do rozpoczęcia pracy nad nowym pokazem były długie rozmowy dotyczące osobistych doświadczeń osób tworzących grupę, rozmowy kobiet i mężczyzn o kobietach. Przechodziły one różne etapy, dojrzewały, aż zarysowały postać kobiety, o której opowiada „Fitness”. W ten sposób powstał tekst napisany przez Konrada Pachciarka, rozwijany i dopełniany na próbach poprzez improwizacje. Wszystkie elementy spektaklu kształtowały się we wspólnej pracy.
Jeśli są państwo ciekawi efektu, serdecznie zapraszamy na trening „Fitness”. Bilety na premierę 19 listopada zostały wyprzedane, ale już wkrótce kolejne spektakle. (Teatr Abanoia radzi wziąć ze sobą spory zapas wody i ręczników, bo trening będzie wyczerpujący!). Wszystkich chętnych zapraszamy na drugą urodzinową część programu od godz. 19.30 w Centrum Kultury Manuartefaktura.
                                                                                                                

W programie:
- g. 18.00 premiera „Fitness” Teatr Abanoia, scena Teatru Kana, pl. Św. Piotra i Pawła 4/5,
- g. 19.00 przejazd Abanobusem z Teatru Kana do Centrum Kultury MANUARTEFAKTURA,
- g. 19.30 fireshow w wykonaniu Teatru PIROMANCJA,
- g. 19.45 wernisaż wystawy Grupy FOTOMANU „Fitness”,
- g. 20.00 tort urodzinowy,
- g. 20.07 SBB (Sweet-Belly-Building) antyfitnessowa uczta smakowitości.

Na imprezę urodzinową w CK Manuartefaktura wstęp wolny.

 

 

gajda