Nowoczesny romans

Miejsce: Multikino
(godz. 19:00) czwartek, Listopad 13, 2014

Dwoje znakomitych aktorów: Carey Mulligan („Drive”, „Wstyd”) i Bill Nighy („To właśnie miłość”, „Piraci z Karaibów”) będzie można zobaczyć na scenie londyńskiego National Theatre i szczecińskiego Multikina już 13 listopada o godz.19.

Sztuka „Prześwit” (Skylight), którą wyreżyserował Stephen Daldry („Godziny”, „Billy Eliot”) to kolejna propozycja wspólnego cyklu NT Live, British Council i Multikina prezentująca najlepsze brytyjskie spektakle z ostatnich lat na ekranach kin całej Europy.

Pewnego wieczoru nauczycielce Kyrze Hollis składa nieoczekiwaną wizytę jej były kochanek, Tom Sergeant – spełniony i charyzmatyczny restaurator, któremu niedawno zmarła żona. Oboje próbują rozbudzić niegdyś namiętny związek, jednak kończy się to niebezpieczną walką przeciwstawnych ideologii i wzajemnych pragnień. Grający Toma Bill Nighy w jednym z wywiadów powiedział: „Tego wieczoru spędzisz z nami wiele godzin. Mam nadzieję, że będziesz poruszona głęboko ludzkimi tematami, będziesz zrelaksowana i zmuszona do śmiechu. A na koniec będziesz jeszcze bardzo głodna”.