Hamlet od kuchni

Miejsce: Multikino
(godz. 19:00) wtorek, Listopad 14, 2017

Daniel Radcliffe („Harry Potter”), Joshua McGuire („Godzina”) i David Haig („Cztery wesela i pogrzeb”) to obsada komedii sytuacyjnej Toma Stopparda „Rozencratz i Guildenstern nie  żyją”.

Główni bohaterowie sztuki to postaci wyjęte z „Hamleta” Szekspira. Rozencrantz i Guildenstern byli jego przyjaciółmi, dworzanami, którym polecono odeskortować księcia do Anglii, gdzie miał być zdradziecko zabity. Tymczasem Hamlet przeczytawszy ich listy sam spowodował śmierć obu mężczyzn. Tyle wiemy od Szekspira. Stoppard w swojej wersji dokonuje rekonstrukcji zdarzeń, które mogły nastąpić u Szekspira, ale autor ich nie opisał. Ta błyskotliwa tragikomedia przedstawia wędrówkę tytułowych bohaterów, pokazując jakie okoliczności się na nią składają. Niektórzy nazywają sztukę „Hamletem” od kuchni, ale sam autor twierdzi, że to sztuka: „o dwóch dworzanach w duńskim zamku”.

Spektakl z teatru Old Vic w Londynie będzie transmitowany (z polskimi napisami) na żywo w Multikinie. Rezerwacje dla grup: +48 502 555 991lub grupy.szczecin@multikino.pl.

fot.Manuel Harlen

W tym miesiącu

28
Grudzień
17
Grudzień
16
Grudzień
15
Grudzień
14
Grudzień
13
Grudzień
12
Grudzień
10
Grudzień
08
Grudzień
01
Grudzień