Spotkanie twarzą w twarz

(godz. 18:00 ) niedziela, Listopad 26, 2017
Janusz Strobel i Andrzej Jagodziński to wybitni polscy jazzmani, artyści światowej klasy. Panowie spotkają się twarzą w twarz i zagrają koncert będący podsumowaniem ich ponad 30-letniej współpracy.
 
Oryginalne środki ekspresji muzycznej i nieoczywiste połączenia stylistyczne to wyznacznik ich muzyki. Projekt polega na połączeniu brzmienia gitary klasycznej (Janusz Strobel, na zdjęciu) z akordeonem (Andrzej Jagodziński) w jazzowym repertuarze autorskich kompozycji obu artystów. Swing, bossa-nova, klimatyczna ballada i energetyczna samba. Jednym słowem – fascynujące spotkanie tête-à-tête. Jagodziński, zdobywca dwóch Fryderyków, dotychczas wydał ponad 40 płyt, a jego płyta „Chopin” została uznana przez fanów najlepszą płytą jazzową ostatniego 20-lecia. Jagodziński został odznaczony medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis oraz za całokształt twórczości artystycznej otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
Koncert mistrzów odbędzie w ramach cyklu „Tylko w niedzielę” organizowane przez Jackpot Impresariat. Partnerem cyklu jest Pomorze Zachodnie.

W tym miesiącu

28
Grudzień
17
Grudzień
16
Grudzień
15
Grudzień
14
Grudzień
13
Grudzień
12
Grudzień
10
Grudzień
08
Grudzień
01
Grudzień