Premierowy Kontrapunkt

Miejsce: Teatr Polski
(godz. 19:00) sobota, Listopad 30, 2019

Pod koniec listopada w Teatrze Polskim będzie miała miejsce polska prapremiera spektaklu „Kontrapunkt” Rubi Birden. Przedstawienie w reżyserii Arkadiusza Buszko to trzymająca w napięciu opowieść o ludzkich relacjach i kulisach życia artysty.

„Kontrapunkt” realizuje aktorka Małgorzata Iwańska wraz ze swoją uczennicą – Joanną Wiśniewską. Spektakl to psychologiczny kryminał, nie tylko ukazujący mechanizmy ludzkich relacji, ale także odsłaniający kulisy życia artysty. O czym opowiada? „Dwie kobiety. Dwie artystki. Dwa pokolenia. Dwie perspektywy. Kobiety łączy jeden mężczyzna. Dla jednej z nich to ojciec, dla drugiej: miłość życia. Fakt ten wyzwala w nich wzajemną fascynację. Równocześnie zbliża je do siebie i odpycha” – czytamy w opisie spektaklu. Za scenografię i projekcje odpowiada Kinga Dalska, za muzykę: Piotr Klimek. Spektakl jest realizowany i finansowany w ramach „Stypendium Twórczego miasta Szczecina”, przyznawanego przez Urząd Miasta.

Premiera odbędzie się 30 listopada o 19.00 na Małej Scenie. Na kolejny spektakl Teatr Polski zaprasza 1 grudnia o 17.00.

plakat: Kinga Dalska