Mężczyzna sensualny

Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich
piątek, luty 10, 2017
„Obiekt pożądania” to tytuł wystawy autorstwa Barbary Wilson i Rolfa Alme. Duet stworzył projekt, który na poziomie formalnym łączy klasyczne malarstwo ze sztuką konceptualną, a którego tematem jest współczesny wizerunek mężczyzny.
 
Przez wieki kobieta była postrzegana jako artystyczny i seksualny obiekt pożądania. Jej seksualność była od wieków podporządkowana potrzebom mężczyzn. W ostatnich dekadach ten stan uległ radykalnej zmianie za sprawą pojawiających się nowych estetycznych koncepcji płci oraz postępującego równouprawnienia. Mężczyźni powoli tracą swoją silną pozycję, ich rola w społeczeństwie ulega osłabieniu i zmuszeni są dostosować się do nowych reguł. A jedną z nich jest konieczność przypodobania się kobietom. Zaczynają więc dbać o swój wygląd i aparycję, aby zwrócić na siebie uwagę.
 
Na wystawie zaprezentowane zostaną obrazy olejne – sensualne portrety młodych mężczyzn, portrety wideo, listy wysłane do Meyer Riegger Gallery w Berlinie informujące o pozycji mężczyzn w 22 krajach oraz instalacja „W&A re-tailored Jeans” komentująca współczesne butiki dla mężczyzn.

W tym miesiącu

19
Maj