Księżniczka w Pleciudze

Miejsce: Teatr Lalek Pleciuga
(godz. 17.00) sobota, luty 16, 2019

W lutym w Pleciudze odbędzie się premiera spektaklu „Księżniczki i ziarnko grochu”. Przedstawienie przygotowuje Valdis Pavlovskis.

Adaptacja klasycznych baśni Andersena („Świniopasa” oraz „Księżniczki na ziarnku grochu”) zagrana zostanie przepięknymi lalkami autorstwa wybitnego scenografa Paula Shenhofsa. O czym będzie opowiadał spektakl? Młody Książę wytrwale zabiega o serce ślicznej księżniczki. By być blisko niej zostaje nawet świniopasem. Jednak czy każda księżniczka jest warta miłości? By odkryć prawdę, zwykle wystarczy dobrze się przyjrzeć swojej królewnie. Czasem jednak przydać się może ziarenko grochu – test na delikatność i wrażliwość, które cechuje prawdziwe księżniczki! Co więcej, o wszystkim opowie sam Ole Zmruż Oczko, mistrz kolorowych snów, któremu wiernie partneruje Portret Pradziadka.

 Przedstawienie przeznaczone jest dla dzieci od 6 roku życia. Premierze towarzyszyć będzie otwarcie wystawy prac studentów Akademii Sztuki, które zostały nadesłane na konkurs na opracowanie plakatu teatralnego do spektaklu.

premiera: 16 lutego

plakat: materiały prasowe

W tym miesiącu

25
Kwiecień
1630 i 19.30