Baryton w towarzystwie pianisty

Miejsce: Opera Na Zamku
(godz. 19:00 ) sobota, Maj 13, 2017
Gościem szczecińskiej Opery na Zamku będzie jeden z najwybitniejszych śpiewaków operowych, Artur Ruciński. Wystąpi on w towarzystwie pianisty Marka Ruszczyńskiego.
 
Zaprezentują oni między innymi „Pieśni biblijne” op. 99 Antonína Dvořáka. Nie zabraknie również najsłynniejszych arii operowych ze światowego repertuaru (Verdi, Czajkowski, Gounod). Główny bohater recitalu, czyli Artur Ruciński uznawany jest za jednego z najlepszych barytonów świata. To solista nowojorskiej Metropolitan Opera, mediolańskiej La Scali i londyńskiej Covent Garden, który zadebiutował w 2009 roku na deskach berlińskiej Staasoper. Wystąpił tam w roli Oniegina pod batutą Daniela Barenboima. Był to początek kariery międzynarodowej artysty. Wyróżnieniem dla niego było również znalezienie się na liście dwudziestu najlepszych śpiewaków austriackiego magazynu „Festspiele” w sezonie 2009/2010.
 
Pianista, Marek Ruszczyński, który będzie mu towarzyszył mieszka na stałe w Londynie. Współpracuje z National Opera Studio oraz Covent Garden.
gajda