Moda na pomaganie

Miejsce: Muzeum Narodowe
(godz. 15:00) sobota, Maj 27, 2017

Młodzież z organizacji charytatywnej Interact aby pomóc swojej bardzo ciężko chorej koleżance ze szkoły, Roksanie Mikuś, postanowiło zorganizować charytatywny pokaz mody Fash'n'act . Do pomocy zaangażowało się wielu partnerów z takich dziedzin jak projektowanie ubioru, obuwia i biżuterii, tańca i grafiki. Ambasadorami przedsięwzięcia zostali  projektantka mody Sylwia Majdan i choreograf Michał Pawłowski. Wszystko odbędzie się 27 maja na dziedzińcu Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Zarówno Roksana jak i jej mama chorują na rzadką chorobę syringomyelię (jamistość rdzenia), która niszczy cały układ nerwowy, może spowodować paraliż, a nawet śmierć. Choroba atakuje układ nerwowy tak głęboko, że w uśmierzeniu bólu nie pomagają żadne środki farmakologiczne, a operację na rdzeniu, mającą za zadanie zatrzymanie rozwoju choroby, można wykonać tylko w jednym miejscu na świecie, instytucie Chiari w Barcelonie.

Na Fash'n'act studenci mody z Akademii Sztuki  specjalnie przygotowują kolekcję.Pracę nad kolekcją nadzorują projektanci Artur Cincio (wykładowca School of Form w Poznaniu) i Piniak (projektant butów i wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie). Dodatkowo pokazane zostanę sukienki, które są efektem warsztatów z Joanną Wawrzyńczak, projektantką i absolwentką  Central Saint Martins w Londynie. 
 
Wybrane ubrania, buty i biżuteria z pokazu zostaną zamieszczone w katalogu i zlicytowane. Dodatkowo konto zasilą pieniądze ze sprzedaży biletów na pokaz oraz akcji przeprowadzanej na portalu siepomaga.pl (www.siepomaga.pl/matkaicorka).

 

 

W tym miesiącu

15
Czerwiec
gajda