Muzyka kościelna

Miejsce: Sala Koncertowa Baszta
(godz. 19:00) niedziela, Październik 1, 2017
Dwie silne osobowości muzyczne, dwa światy. Nergal, lider deathmetalowego Behemotha i weteran sceny rockowej – John Porter stworzyli projekt muzyczny Me and That Man i wydali album zatytułowany „Songs Of Love And Death”.
 
To zbiór męskich, mrocznych opowieści, w których czuć ducha twórczości Marka Lanegana czy Nicka Cave’a. Płyta zdobyła doskonałe recenzje, jednym z jej fanów jest sam Iggy Pop. – Me And That Man to dwóch samotnych facetów, którzy znaleźli się w miejscu, w którym nie byli nigdy wcześniej, którzy nagle poznają się i podają sobie ręce – mówi John Porter. – To pokazuje, jak muzyka zbliża: dwóch zupełnie obcych ludzi rozpoczyna wspólną, artystyczną przygodę. Nie było to łatwe, ale obydwaj zdecydowaliśmy, że nie pójdziemy na żadne kompromisy, które są nieodłącznym niebezpieczeństwem każdej muzycznej współpracy. Na szczęście wiemy, że w tym przypadku, tym lepiej dla nas.
 
A Nergal dodaje: – Wychodzimy ze strefy komfortu, żeby zredefiniować to kim jesteśmy jako artyści. O tej drodze i nie tylko opowiada płyta. To nowe rozdanie w życiu moim i Mr. Portera. Zapraszamy do naszego kościoła, tylko pamiętajcie, że ten kościół jest czarny.

W tym miesiącu

19
Maj