Let's Film

Miejsce: Ińsko
piątek, Sierpień 11, 2017
Ińskie Lato Filmowe to kulturalna perła Pomorza Zachodniego. Nie ma drugiego festiwalu o takiej atmosferze, toczącego się w tak urodziwym miejscu.
 
Tylko tu bezpośrednio po obejrzeniu filmu można wykąpać się w krystalicznie czystym jeziorze… Jednak sednem jest oczywiście kino. Na festiwalowych ekranach nie zabraknie najnowszych filmów polskich, przeglądu nowych obrazów naszych sąsiadów, czyli produkcji niemieckich, czeskich, słowackich, ukraińskich oraz rosyjskich. Zaplanowano także Przegląd Filmów Izraelskich oraz cykl „Let’s Dance”, czyli pokaz filmów o tańcu.
 
Ważnym nurtem jest cykl „Dokumenty świata”, w którym pokazywane
są obrazy poruszające aktualne problemy kulturowe i społeczne. Dopełnieniem są prezentacje kinowych przebojów ubiegłego sezonu, filmy dla najmłodszych oraz kino w plenerze. W programie festiwalu są spotkania z artystami, dyskusje oraz wystawy. Podczas 44 edycji zobaczymy rysunki nieodżałowanego Arkadiusza Gacparskiego, który przez wiele lat przyjeżdżał do Ińska na festiwal i tworzył specjalnie dlań rysunki. Wierna publiczność szczególną estymą darzy festiwalowe wydarzenia muzyczne.
W tym roku pojawią się między innymi: Czesław Śpiewa ze swoim Solo Act, oraz gwiazda ukraińskiej sceny folkowej Sasha Boole.
 
Szczegóły programu na www.ilf.org, ale karnety oraz noclegi już warto rezerwować! W ciemno!

W tym miesiącu

15
Czerwiec