Foto Akustyczeń

Miejsce: Piwnica Kany
(godz. 19:00 ) wtorek, Styczeń 9, 2018

Nieodzownym elementem festiwalu Akustyczeń jest wystawa fotografii muzycznej. Już po raz trzeci swoje prace zaprezentują szczecińscy fotografowie: Piotr Nykowski i Hubert Grygielewicz.  

To dwa różne sposoby patrzenia na muzyków, dwadzieścia dwa zdjęcia wykonane w 2017 roku. Hubert Grygielewicz jest pomysłodawcą cyklu MieszGranie, współorganizatorem Record Store Day OFF Marina i dobrym duchem kilku szczecińskich zespołów. O muzyce mógłby rozmawiać bez przerwy, ale z jeszcze większą pasją uwiecznia jej twórców. Współpracował m.in. z Kortezem i jego wytwórnią Jazzboy, JIMKIEM, HEY, Dawidem Podsiadłą, Voo Voo i Good Taste Production. Poszukiwacz decydującego momentu. W fotografii najważniejsi są dla niego ludzie i ich emocje oraz niepowtarzalne chwile. 

Piotr Nykowski - fotograf, realizator oświetlenia teatralnego, basista. Urodzony w Goleniowie, zakochany w Szczecinie i szczecińskich scenach. Zajmuje się głównie fotografią teatralną, oraz dokumentacją wydarzeń artystycznych jak i od czasu do czasu fotografią koncertową.Współpracuje głównie z Teatrem Współczesnym, Teatrem Lalek Pleciuga oraz Teatrem Kana. Zdobywca głównej nagrody w trzeciej edycji Konkursu Fotografii Teatralnej 2017. W fotografii porusza się pomiędzy czystą dokumentacją, promocją i storytellingiem, by zdjęcia które wykonuje tworzyły spójną całość, by opowiadały nie tylko o wydarzeniu, ale również o ludziach którzy je tworzą.

 

na zdjęciu: Daria Zawiałow (14.10.2017 - Festiwal Młodych Talentów)

fot. Hubert Grygielewicz

 

W tym miesiącu

20
Październik
1000-21:00
17
Październik
16
Październik
gajda