Meisinger i gwiazdy

Miejsce: Filharmonia
(godz. 19:00) piątek, Wrzesień 15, 2017
Meisinger Music Festival – Szczecin 2017 jest pierwszą edycją imprezy, której dyrektorem artystycznym jest wybitny gitarzysta klasyczny Krzysztof Meisinger.
 
Jednym z założeń tego festiwalu jest zapraszanie do Szczecina największych gwiazd muzyki klasycznej, których obecność w tym mieście będzie nie tylko wydarzeniem dla melomanów z regionu, ale także z kraju i zagranicy. Wśród zaproszonych gwiazd pierwszej edycji festiwalu są – Piotr Anderszewski (obok Krystiana Zimmermana
najsłynniejszy polski pianista, na zdjęciu), Daniel Stabrawa (legendarny koncertmistrz Filharmoników Berlińskich), Soyoung Yoon (zwyciężczyni Konkursu im. H. Wieniawskiego w Poznaniu w 2011 roku), czy zaliczana do najlepszych orkiestr świata – Sinfonia Varsovia.
 
– Serdecznie zapraszam na wszystkie koncerty festiwalowe mając nadzieję na to, iż ten festiwal na stałe wpisze się do kalendarza wydarzeń kulturalnych Szczecina – mówi Krzysztof Meisinger. – Każdego roku planuję zapraszać do naszego miasta największe gwiazdy scen światowych i w ten sposób dawać przynajmniej cząstkę tego co najlepsze w muzyce. Organizuję ten festiwal dla was drodzy melomani. Do zobaczenia!

W tym miesiącu

gajda