- Reklama -
spot_img

BAJA w szczecińskim terenie

Strona głównaNewsyBAJA w szczecińskim terenie

Musisz przeczytać

- Reklama-
spot_img

Już we wrześniu do Szczecina zawita VI Runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, która jest częścią kandydacką do Międzynarodowego Pucharu BAJA FIA. Dzięki wygranej laureaci mogę wziąć udział w dalszych etapach. Widzowie mogą szykować się na bardzo widowiskowe wydarzenie i szybki sport. Rajdy tego typu wywodzą się z Meksyku. Pierwszy z nich odbył się w 1967 roku w Baja California, z czasem swym zasięgiem objął cały świat. Na trasach szutrowych, kamienistych czy piaszczystych biorą w nim udział motocykle, quady czy samochody terenowe. W Polsce nigdy dotąd nie organizowano rajdu BAJA, ponieważ dotychczas obowiązywały u nas inne przepisy i regulaminy. Zmiana przepisów pozwoliła na zamianę odcinków rajdów na dłuższe, szybsze i coraz bardziej przypominające odcinki specjalne z rajdów BAJA. W Szczecinie rajd będzie rozgrywany przez trzy dni. Pierwszego dnia, w piątek 25 września br., rozegrany zostanie odcinek superspecjalny (PROLOG), który wyłoni listę startową. W sobotę 26 września rozegranych zostanie dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 200 km. Ostatniego dnia (niedziela 27 września) zaplanowano sześć odcinków specjalnych o długości ponad 150 km. Całość będzie się skupiała w „miasteczku rajdowym”, gdzie zlokalizowane będą strefy serwisowe, przegrupowania, punkty gastronomiczne, scena, punkt informacyjny. Dodatkowo w sobotę odbędzie się impreza towarzysząca – Konkursowa Jazda Samochodem Terenowym o charakterze otwartym, dla kierowców nieposiadających żadnych licencji sportu samochodowego. Chętni, którzy wezmą w niej udział, będą sklasyfikowani w odrębnej klasie „GOŚĆ”.

dp

- Reklama -
spot_img

Podobne artykuły

Aktualny numer

- Reklama-
spot_img

Musisz przeczytać