„Kobiety w pogoni za ideałem piękna wpędziły się dobrowolnie do więzienia z którego nie chcą i nie potrafią wyjść” – mówi Piotr Najsztub w poruszającym
filmie dokumentalnym „Pragnienie Piękna” Miguela Gaudencio. Obok Najsztuba w filmie występują też inne telewizyjne osobowości
m.in. Maria Czubaszek, Zbigniew Lew -Starowicz oraz Agata Kulesza.
Prapremiera filmu odbyła się w kinie Pionier. Bohaterami jest czworo ludzi, uwikłanych w poważne dramaty życiowe, wynikające z ich przekonania, że defekty wyglądu są znaczącą przeszkodą w realizacji marzeń o życiu wolnym od kompleksów. W roli narratora wystąpiła Agata Kulesza. – Kiedy dostałem propozycje wyreżyserowania filmu o chirurgii plastycznej nie przypuszczałem, że realizacja pochłonie niemal trzy lata mojego życia! –opowiada Gaudencio. – Zakończenie prac zbiegło się z premierą głośnego filmu „Róża” z udziałem Agaty Kuleszy, myślę więc, że to idealny moment by pokazać film szerokiej publiczności. „Pragnienie piękna” stara się przełamać tabu jakim są operacje plastyczne w Polsce. Oprócz samej historii, która jest bardzo ciekawie pokazana dla szczecinian może to być film wyjątkowy ze względu na zdjęcia miasta. Obraz w dużej części realizowany był w Szczecinie, w którym mieszkają bohaterowie i sam reżyser. – Bardzo zależało mi na pokazaniu miasta z którym jestem bardzo związany. Kiedyś na łamach „Prestiżu” obiecałem, że nakręcę film o Szczecinie i dotrzymałem słowa – śmieje się Gaudencio. Po prezentacji szczecińskiej, obraz zaprezentowany będzie w Warszawie. Jeszcze w tym roku ma trafić polskich kin. Obraz jest owocem ścisłej współpracy ekipy filmowej ze szczecińską kliniką chirurgii plastycznej Artplastica.







