Dom, który myśli za ciebie

Inteligentny dom to taki, który posiada jeden zintegrowany system zarządzania, kierujący innymi, mniejszymi systemami. Technologie smart home pozwalają na postawienie budynku w roli asystenta mieszkańców. Bez tych rozwiązań zwyczajnie nie starczyłoby nam często doby na codzienne obowiązki. Dlatego szukamy coraz to nowszych rozwiązań, które pozwolą nam ułatwić sobie życie.

Autor

Prestiż

System inteligentnego domu FIBARO informuje użytkownika o potencjalnych zagrożeniach takich jak np.: pożar, zalanie, włamanie czy podwyższony poziom czadu. Co więcej, umie na nie reagować – odetnie dopływ wody, gdy czujnik wykryje zalanie czy włączy alarm, gdy wyczuje zadymienie. A w czasie urlopu stworzy wrażenie, że dom jest zamieszkany – wieczorem włączy światła,   a nawet podleje ogród. 

Okres wakacyjny to czas, w którym chętnie grillujemy i spotykamy się ze znajomymi na łonie natury, także w swoich zielonych zakątkach. Dom z malowniczym ogrodem jest dla wielu spełnieniem marzeń. To miejsce, gdzie w letni wieczór można się odprężyć. Żeby jednak ogród był jak z bajki, wymaga on pracy i systematyczności. Dlaczego sobie tej pracy nie ułatwić, integrując go z systemem inteligentnego domu? Z pomocą przyjdą rozwiązania Smart Home. Dzięki FIBARO można zadbać o zawsze piękny trawnik, zapomnieć o ręcznym włączaniu podlewania roślin. Stworzenie nastrojowej przestrzeni na wieczorny odpoczynek zajmie tylko chwilę. System FIBARO pomoże także mieć kontrolę nad otoczeniem domu, zapewniając zintegrowany monitoring.

Rozwiązania FIBARO domu sprawdzają się o każdej porze roku. Zimą, zanim wrócimy do domu po pracy, system znając nasze położenie dzięki geolokalizacji, nakaże głowicom termostatycznym zwiększenie temperatury. The Heat Controller współpracuje również z czujnikami temperatury, dzięki czemu mierzy poziom nagrzania w miejscu gdzie faktycznie przebywamy, zapewniając optymalne warunki termiczne. Czujniki doskonale radzą sobie też z nagłą zmianą temperatury otoczenia. The Heat Controller natychmiast zmieni poziom grzania w przypadku otwarcia okna lub gdy włączymy inne urządzenie emitujące energię cieplną. Efektywne zarządzenie temperaturą przy pomocy rozwiązań FIBARO może zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o 42%.

Inteligentny domowy asystent to nie tylko ułatwienie dla młodych – ten stereotyp powoli odchodzi do lamusa. Funkcje Smart Home wspierają również potrzeby seniorów, dzieci oraz osób z ograniczeniami ruchowymi. Wśród produktów FIBARO, znajdują się tzw. fizyczne wyzwalacze, które pozwalają kontrolować inteligentny dom w nieco bardziej „analogowy” sposób – najlepiej obrazuje to The Button FIBARO, inteligentny przycisk, który jest w stanie realizować różnego rodzaju harmonogramy, w zależności od tego ile razy go przyciśniemy.

System inteligentnego domu FIBARO nie wymaga kucia ścian, położenia metrów kabli, a co najważniejsze – można go rozbudowywać o kolejne elementy w każdej chwili, zaspokajając tym samym pojawiające się nowe potrzeby domowników. Doświadczenia z Smart Home rozpocząć można już od tzw. FIBARO Starter Kit, który jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto jest ciekawy tego typu rozwiązań.

 
FIBARO
Autoryzowany Dystrybutor FIBARO | HSP GROUP SP. Z O.O. |  ul. Słoneczny Sad 4H| 72-002 Dołuje | fibaro-szczecin.pl