Cisowe Wzgórze wśród zieleni i spokoju

Energooszczędne domy jednorodzinne o wysokim standardzie, cicha i zielona okolica, dobry dojazd do centrum Szczecina. To tylko kilka atutów, którymi wyróżnia się Cisowe Wzgórze. Co więcej, osiedle powstaje w miejscowości Przylep, w bliskim sąsiedztwie lubianej dzielnicy Gumieńce.

Autor

Karolina Wysocka

Projekt to inwestycja firmy „Calbud”, która od wielu lat należy do grona największych i najbardziej uznanych firm budowlanych na Pomorzu Zachodnim. Wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem, wysokiej klasy specjalistami oraz fachowcami, którzy są gwarantem jakości. Potwierdzają to liczne nagrody oraz wyróżnienia, które otrzymały zarówno przedsiębiorstwo, jak też zrealizowane przez nie inwestycje. Warto wspomnieć „Osiedle Magnolia Park” – jeden z najczęściej nagradzanych kompleksów mieszkalno-usługowych w Szczecinie, wyróżniony m.in. w konkursie Stowarzyszenia Architektów Polskich. 

Ekologia przede wszystkim

Cisowe Wzgórze to wieloetapowa inwestycja, która powstaje na obrzeżach Szczecina. Pierwszy, realizowany obecnie etap przedsięwzięcia polega na budowie 8 wolnostojących domów jednorodzinnych. Każdy z nich jest położony na działce o powierzchni od 812 do 1000 m2. 

Co ciekawe, zaprojektowane budynki wyróżniają się bardzo dużą energooszczędnością.                           Każdy dom jest wyposażony w wydajną wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną. W jej skład wchodzi rekuperator odzyskujący do 80% ciepła ze zużytego powietrza. Budynek z tego typu wentylacją ma wiele zalet dla mieszkańców. Po pierwsze, system ten zapewnia zawsze świeże powietrze bez strat energetycznych, po drugie, nawiewane powietrze jest filtrowane, po trzecie, nie ma w nim kurzu pyłu i zanieczyszczeń, a po czwarte – niski poziom CO2 przekłada się na lepszy sen domowników.                                                                                                                                      

Dodatkowym atutem domów są okna z pakietem trójszybowym oraz wydajna izolacja termiczna na elewacji, posadzce na gruncie oraz fundamentach. Co więcej, przy projekcie, duży nacisk położono na likwidację miejsc, które w tradycyjnych domach generują znaczne straty ciepła. Wykonano również zbiorniki na wodę deszczową, którą można wykorzystać do podlewania ogrodu, nie ponosząc dodatkowych kosztów zużycia wody. Jak widać, dbałość o środowisko i oszczędność w portfelu to cele, które przyświecają fachowcom „Calbudu”.

Jakość i wysoki standard

Cisowe Wzgórze to nie tylko energooszczędne budynki, ale przede wszystkim wysoki standard i jakość materiałów. Oprócz wentylacji mechanicznej z rekuperacją, wydajnej izolacji termicznej, zbiorników na deszczową wodę, dużym atutem domów jest nowoczesne ogrzewanie podłogowe. Oparte jest o indywidualny gazowy kocioł grzewczy uznanego producenta. Cisowe Wzgórze to również duże działki o regularnych kształtach. W przestronnych, eleganckich domach o powierzchni 156 m2 znajduje się: w części parteru – duży salon z aneksem kuchennym i jadalnią, gabinet oraz łazienka z prysznicem, natomiast na piętrze – usytuowane są 3 komfortowe sypialnie z garderobami oraz sporą łazienką z prysznicem i wanną. Całość dopełnia garaż o powierzchni 23 m2. 

Warto również zwrócić uwagę na standard prac wykończeniowych w domach. Cisowe Wzgórze to budynki mające m.in.: dach pokryty dachówką ceramiczną płaską, drewniane drzwi wejściowe z elementami antywłamaniowymi i bramy garażowe sterowane na pilota. Atutem jest też kompletna instalacja elektryczna z osprzętem, białym montażem elektrycznym, szafką z bezpiecznikami w domu oraz skrzynką ZK na granicy działki, a także indywidualny wodomierz zlokalizowany w kotłowni. Nawierzchnia podjazdu, miejsca postojowego i dojścia do budynku wyłożona jest kostką brukową. Warto też wspomnieć, że standard obejmuje ogrodzenie frontowe betonowe, wypełnione elementami ażurowymi, malowanymi proszkowo, z bramami otwieranymi na pilota i furtkami.

Doskonała lokalizacja

Opisując Cisowe Wzgórze, nie sposób nie wspomnieć o świetnej lokalizacji. Położone jest w miejscowości Przylep, leżącej na terenie gminy Kołbaskowo i powiatu polickiego. Inwestycja znajduje się zaledwie 1,5 km od zachodniej granicy Szczecina, a dokładniej: dzielnicy Gumieńce. 

Do samego centrum miasta też jest niedaleko, bowiem oddalone jest o niecałe 8 km. Co więcej, do śródmieścia można dojechać samochodem w około 10 minut. Wygodne połączenie ze Szczecinem zapewnia też trasa komunikacji miejskiej, która biegnie przez miejscowość. Blisko realizowanej inwestycji znajduje się przystanek autobusowy linii nr 88. Warto też zwrócić uwagę na pobliską zieleń i spokojny charakter okolicy. Teren Cisowego Wzgórza sąsiaduje w większości z gruntami rolnymi, a od strony północnej: z mocno zalesionymi miejscami. Czyste powietrze oraz bliskość natury to bezsprzeczne atuty lokalizacji inwestycji. Docenią je szczególnie osoby, które nie lubią zgiełku, a cenią równowagę pomiędzy naturą, spokojem i korzyściami z życia blisko miasta.