Mieszkanie, które na siebie zarabia

Stylizacja wnętrz, home staging, pomoc w sprzedaży lokali, remonty, opieka nad mieszkaniami. To tylko część usług, jakie ma w ofercie firma Małe Sceny Marketing i Sprzedaż Nieruchomości. Właścicielka projektu, Magdalena Bembenek, działalność założyła trzy lata temu, choć w branży funkcjonuje znacznie dłużej. Firma to jej odpowiedź na nowoczesne wymagania rynku nieruchomości.

Autor

Karolina Wysocka

Szukasz kupca na lokal? Chciałbyś czerpać maksymalne korzyści z wynajmu apartamentu? Potrzebujesz osoby, która zajmie się mieszkaniem podczas twojej nieobecności? Pani Magda znajdzie rozwiązanie na każdy z powyższych problemów. To perfekcjonistka, która łączy pracę z pasją i dzięki temu potrafi sprostać oczekiwaniom wymagających klientów. – Każde mieszkanie jest dla mnie wyzwaniem – podkreśla pani Magdalena. 

Od home stagingu, przez wynajem krótkoterminowy, do opieki nad mieszkaniami

Jak wyglądały początki projektu Małe Sceny? – Z nieruchomościami związana jestem od ponad 20 lat. Pracowałam wcześniej w biurach pośrednictwa. Pewnego wieczoru oglądałam w telewizji program, który mnie zainspirował. Obejrzałam wszystkie odcinki. Postanowiłam spróbować. Poczekałam na odpowiedni moment, odchowałam dziecko i stwierdziłam, że zakładam działalność gospodarczą. 

Na początku nie było łatwo, ale obecnie uważam, że to bardzo dobra decyzja – wspomina Magdalena Bembenek. Zaczęło się od home stagingu, polegającym na przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży i sprawieniu, że zyskuje ona nowy, korzystniejszy wygląd. Później doszły usługi remontowe, a pani Magda jeszcze bardziej rozszerzyła swoją działalność. Dziś, prócz home stagingu, w ofercie firmy jest m.in. wynajem krótkoterminowy oraz opieka nad mieszkaniem. 

To się opłaca

Pierwsza usługa oferowana przez firmę, czyli home staging, pomaga szybciej sprzedać nieruchomość. – Dzięki home stagingowi mieszkanie może znacznie zwiększyć swoją wartość. Przykładowo przy budżecie 2 tysięcy złotych na odświeżenie lokum, jego wartość wzrasta nawet o 20-30 tysięcy złotych – mówi pani Magda. Kolejna usługa, jaką oferuje firma Małe Sceny, to wynajem krótkoterminowy. Jakie daje korzyści? – Większą rentowność i znacznie mniejszą eksploatację niż przy najmie długoterminowym. Oczywiście, wcześniej mieszkanie należy przygotować, ale ten wkład szybko się zwróci – wyjaśnia Magdalena Bembenek. Jak podkreśla, obecnie zainteresowanie lokalami jest bardzo duże. – Brakuje mi mieszkań do wynajmu. Sytuacja w ciągu ostatnich lat się bardzo zmieniła, a Szczecin staje się coraz bardziej atrakcyjny dla zagranicznych turystów, którzy cenią wysoki standard – podkreśla. Następną usługą jest opieka nad mieszkaniami. – Po przekazaniu kluczy, klienci nie muszą się martwić o lokal. Mają opłacone rachunki, mieszkanie jest doglądane. Przeprowadzamy też drobne naprawy. Staramy się, aby mieszkanie było rentowne np. w okresie wynajmu krótkoterminowego – mówi pani Magdalena.

Jak widać, Magdalena Bembenek doskonale wie, jak sprawić, aby nieruchomość stała się dobrym, rentowym produktem. Nie tylko pomaga skutecznie sprzedawać mieszkania, ale też znajdować chętnych do wynajmu i doskonale opiekować się lokalami podczas nieobecności właścicieli. Najlepszą rekomendacją jej działalności są liczni zadowoleni klienci.