Dobrze wyrollowani

Rollery, a także kamenie i szczoteczki. Masażery do twarzy robią od jakiegoś czasu furorę i lądują w naszych domach i kosmetyczkach, obok ulubionych kosmetyków, stając się częścią codziennej pielęgnacji. Szczególną popularnością cieszę się rollery kwarcowe i jadeitowe, wykonane z półszlachetnych kamieni. Jakie mają właściwości i który z nich wybrać? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania. Wałeczki do masażu twarzy wywodzą się z tradycyjnej medycyny chińskiej, która wykorzystuje je od setek lat. Chińczycy kamieniom wykorzystywanym w konstrukcji masażerów przypisują wręcz magiczne właściwości: jadeit to kamień młodości, a różowy kwarc – kamień miłości. Oba na pewno korzystnie wpływają na kondycję skóry. 

Autor

Prestiż

Choć różnią się kolorem i są wykonane z innych kamieni, działanie mają zbliżone. Schłodzony roller upora sie z opuchlizną twarzy i oznakami zmęczenia. Masaż nim poprawia krążenie krwi, zmniejsza cienie pod oczami, zmniejsza widoczność porów a także zwiększa napięcie skóry. Kiedy połączymy masaż nim z kremem pielęgnacyjnym bądź maską, sprawi, że preparaty te będą się lepiej wchłaniały. Niestety kamienny wałeczek nie zlikwiduje zmarszczek czy wyleczy trądzik, za to jest dobrym i przyjemnym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji.  gdyż ważne jest by wykonywać masaż rollerem regularnie. 

Roller jadeitowy podobnie jak kwarcowy działa na naszą skórę odprężająco, zmniejsza jej napięcie, przynosi ulgę, szczególnie po meczącym, stresującym dniu. Pomaga pozbyć się szarego kolorytu cery, przywraca skórze witalność, stymuluje krążenie limfy. Roller kwarcowy ma właściwości oczyszczające i opóźnia procesy starzenia i lepiej trzyma chłód niż jadeitowa wersja.

Masowanie twarzy rollerem najlepiej zacząć od szyi, przesuwając wałeczek z dołu do góry, a później masując twarz na zewnątrz. Mniejsza końcówka jest idealna do masażu oczu, brody czy tzw. lwiej zmarszczki. W przypadku powiek, masaż nie powinien być zbyt mocny. Skóra w tym miejscu jest cieńsza i łatwo o siniaki. Masaż rollerem powinnyśmy wykonywać kilka razy w tygodniu, regularnie. Po skończonym zabiegu wystarczy umyć wałeczek pod wodą z dodatkiem żelu.

Prestiż  
Październik 2021