Design bardzo Najs

Wyobraźmy sobie miejsce, które łączy w sobie cechy galerii, sklepu i butiku, w którym znajdziemy rzeczy codziennego użytku, ale niszowe i wysokiej jakości, niezależnie od tego czy będzie to np. moda czy interesujący nas design. Concept store to nie tylko miejsce, to idea, która świetnie sprawdza się na całym świecie, a także w Szczecinie. Od niedawna przy ulicy Św. Ducha w sąsiedztwie Trafostacji Sztuki działa Studio Najs, które idealnie wpisuje się w ideę concept storu.

Autor

Aneta Dolega

Studio Najs jest przede wszystkim miejscem dla ludzi, który cenią sobie dobre wzornictwo i współczesne rzemiosło artystyczne. Pragną być właścicielami ciekawego malarstwa, grafiki, ceramiki czy biżuterii. Nie lubią powtarzalności i zawsze poszukują rzeczy wyjątkowych, oryginalnych, czy to dla siebie czy też na prezent. – Otwierając to miejsce miałem taką koncepcję, żeby można było tutaj dostać rzeczy, pomiędzy plakatem a sztuką galeryjną. Żeby to też nie przekraczało nie wiadomo jakich budżetów, ale żeby było wyjątkowe, tak czy inaczej – mówi Marcin Dziembaj, właściciel Studia Najs, grafik i malarz. – Z własnych obserwacji zauważyłem, że ludzie chcą posiadać rzeczy wyjątkowe, które np. odzwierciedlają jakiś moment z ich życia, czy ich poczucie estetyki. Pragną mieć rzeczy znalezione przez siebie, a nie dostarczone na tacy przez Internet. Poza tym, co jest ciekawe, ludzie lubią sami sobie robić wyjątkowe prezenty.

W Studiu znajdziemy m.in. świetne plakaty Aleksandry Morawiak i Poli Augustynowicz, niezwykle oryginalną biżuterie Savyy, prace malarskie znanego artysty graffiti X-Man’a, bajkową ceramikę od Hadaki, ręcznie zdobioną ceramikę od Fusku, ilustracje Doroty Wojciechowskiej-Danek, fotografie Łukasza Cylejowskiego czy wyjątkowe i niepowtarzalne prace Damiana Ręcławowicza, który przerabia plotery tnące na maszyny drukujące a właściwie rysujące zdjęcia. – Wybór artystów, którzy są prezentowaniu w Studiu przebiega dwutorowo – tłumaczy Marcin Dziembaj. – Na początku zgłosiłem się do wszystkich znajomych artystów, którzy wiem, że robią fajne rzeczy i pewnie chcieliby mieć je wystawione w jakiejś przestrzeni, a nie zawsze się to udaje, gdyż zwyczajnie brak takich miejsc. A z drugiej strony robię tzw. risercz. Dostaje informacje od znajomych, sam szukam. Lista cały czas się powiększa.

Znudzeni i zmęczeni powtarzalnością w designie i ogólnie w sztuce użytkowej, odnajdziemy trochę oddechu i powiewu świeżości w miłych wnętrzach Studia Najs.

 

Prestiż  
Październik 2022