Efekt pięknego drewna

Jest autorem unikatowych pod względem designu i jakości mebli z naturalnego drewna. Projekty Marcina Wyszeckiego mogliśmy poznać dzięki jego współpracy ze szczecińskim projektantem wnętrz Jackiem Kolasińskim (Loft Kolasiński), ale jako Wood Effect tworzy także zupełnie autorskie rzeczy.

Autor

Aneta Dolega

Pracuję głównie w materiałach naturalnych, jak lite drewno, płyta stolarska, sklejka, oklejone naturalnymi okleinami drewnianymi – mówi projektant. – Praca z drewnem daje sporo możliwości. Można je swobodnie kształtować i łączyć. W meblu drewnianym nawet krawędź czy łączenie może być głównym elementem nadającym charakter meblowi.

Projekty Marcina Wyszeckiego są proste, wręcz minimalistyczne, estetycznie wysmakowane. Odpowiednio wkomponowane, odnajdą się niemal w każdym wnętrzu. – Chciałbym nadawać meblom niespotykany wygląd,

ale klienci rzadko są na to gotowi – wyznaje. – Lubię proste formy jak i płynnie przechodzące, wykonywane techniką ręcznego modelowania drewna. Projekty wizualizuję szkicując je na papierze. Następnie wykonuję projekt w oprogramowaniu 3D z wizualizacją.

Talent i umiejętności Marcina Wyszeckiego docenił m.in. wspomniany Jacek Kolasiński. Współpraca obu panów trwa juz ponad 20 lat. – Wspólna praca z Jackiem pokazała mi, że można proponować klientom meble ciekawsze – mówi. – Ufam mu jako projektantowi a on jest otwarty na sugestie dotyczące zmian wynikających z konstruowania mebli, jak i pomysłów które przy takiej pracy się nasuwają. Otwartość Jacka oraz moja chęć robienia rzeczy trudnych i nowych, owocuje świetnymi i nietuzinkowymi realizacjami.

Od stolarza meblowego, przez montażystę sceny w szczecińskiej operze i operetce, po własną markę – Marcin Wyszecki pod szyldem Wood Effect stworzył własną jakość. Swoje usługi kieruje do ludzi ceniących dobre wzornictwo i tradycyjne rzemiosło.

 

Kuchnia z jadalnią

Meble kuchenne, nieprzytłaczające w formie. Długi aneks kuchenny, uzupełniony komodą. Fronty w naturalnej okleinie dębowej lakierowane na czarny mat. Podłużne drewniane uchwyty podkreślające horyzontalne linie kuchni. Blat wykończony litą listwą dębową. Duży stół ze szczotkowanego litego dębu, wykończony olejem.

Toaletka/biurko

Mebel zaprojektowany jako toaletka, ale wymiary i funkcjonalność predysponują go jako biurko. Cztery pojemne szuflady i obszerny blat. wykonana jest z drewna dębowego. Całość wykończona olejowoskiem marki OSMO.

Komoda TV

Komoda pod telewizor, z miejscem na dekoder, odtwarzacz DVD, itp. Przezierny środkowy front szafki pozwala na sterowanie urządzeniami. Korpus mebla wykonany został z płyty stolarskiej, oklejonej naturalnym fornirem dębowym. Fronty zrobione z kombinacji elementów litego drewna i oklejonej sklejki. Całość wykończona olejowoskiem marki OSMO

Komoda audio/TV

Dębowa komoda z wewnętrznymi szufladami, miejscem na sprzęt audio-wizualny i półką na płyty winylowe. Fronty wykonane z listewek o zróżnicowanej wysokości tworzącej efektowne wklęśnięcie. Środkowe drzwi zaprojektowane z prześwitem pomiędzy listwami, zapewniającym działanie pilota. Korpus mebla zrobiony został z płyty stolarskiej oklejonej obłogiem dębowym. Skrzynie szuflad zainstalowane na prowadnicach marki Blum. Fronty inspirowane projektem Jacka Kolasińskiego.

Stół pod umywalkę

Stół z dwiema szufladami pod blatem i półką ażurową. Wykonany z litego drewna jesionowego wykończonego chroniącym od wilgoci matowym lakierem poliuretanowym. Na bocznej krawędzi blatu wycięcie pozwalające przewiesić ręcznik.

Szafka podumywalkowa

Dębowa szafka podumywalkowa z dwiema szufladami. Korpus mebla wykonany z płyty stolarskiej, oklejonej naturalnym dębowym fornirem. Skrzynie szuflad zrobione z litego dębu, łączone na jaskółczy ogon. Z prawego boku wieszak na ręcznik. W górnej szufladzie dwa gniazda elektryczne. Dopełnieniem projektu jest duży toczony uchwyt.

Lustro z półką

Lustro z półką zaprojektowane na własne potrzeby, znalazło miejsce w przedpokoju. Wykonane jest z litego drewna dębowego wykończonego olejem.

Komoda „Dobrosława”

Pasuje do salonu, sypialni, przedpokoju albo jako szafka RTV. Korpus mebla wykonany z płyty stolarskiej w okleinie dębowej. Detale z drewna litego, całość wykończona została olejem podkreślającym strukturę drewna. Łożyskowany system przesuwu frontów na drewnianych prowadnicach zapewnia komfort otwierania.

Stolik kawowy WE-1

Dębowy stolik kawowy o lekkiej konstrukcji. Pasuje do minimalistycznych wnętrz i przestrzeni mieszkalnych typu loft. Blat oklejony naturalną okleiną dębową, wsparty na nogach wykonanych z litego dębu. Stolik wykończony olejem marki OSMO.

Prestiż  
Październik 2022