Przedstawiciele światowego i krajowego Designu zainspirują Pomorze Zachodnie

Designerzy znani ze swoich projektów i inno- wacyjnych pomysłów, ci ktorzy kreują nasz codzienny świat, opowiedzą jak ważna jest inspiracja, otwarty umysł i nowatorskie podejście przy tworzeniu biznesu, a także wytrwałość na wyboistej drodze do sukcesu.

Autor

Prestiż

Cykl Pomorze Zachodnie Innowacyjne/Kreatywne/Nowoczesne to dzia- łania kierowane do przedsiębiorców, dające możliwość spotkania na żywo autorytetów i ekspertów światowej klasy, rozwinięcia skrzydeł pod okiem doświadczonych mentorów, a także poznania ludzi działających w branży oraz potencjalnych inwestorów. Trzy główne tematy realizowane w ramach projektu to: design, nowoczesne technologie (w tym zielona energia) oraz zarządzanie i marketing.

– Wyróżniamy się na tle innych regionów europejskich w działaniach na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Do silnego gospodarczo Pomorza Zachodniego prowadzi droga, którą chcemy podążać razem z lokalnymi inicjatywami, dlatego inwestujemy w gospodarkę opartą na wiedzy – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Temat designu jako dziedziny inspirującej, pełnej kreatywności i ciekawości świata, jest motywem przewodnim pierwszej konferencji realizowanej w ramach wspomnianego cyklu. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję poznać ambitne wizje rozwoju w dziedzinie architektury i innowacji, jakie zaprezentuje prof. Carlo Ratti. Okrzyknięty jedną z „50 osób, które zmienią świat” przez magazyn WIRED, założyciel międzynarodowego biura projektowo-innowacyjnego z siedzibą w Turynie oraz oddziałami w Nowym Jorku i Londynie. Współautor 500 publikacji. Aż 3 z jego projektów – Cyfrowy Pawilon Wodny, Koło Kopenhaskie oraz Scribit – zostały umieszczone na liście „Najlepszych wynalazków roku”.

Na scenie pojawią się również znani, nagradzani, polscy projektanci mody jak Gosia Baczyńska czy Robert Kupisz, których projekty były prezentowane na światowych wybiegach i czerwonych dywanach. A także przedstawiciele polskiego designu jak Oskar Zięta – autor pierwszego, dmuchanego, stalowego profilu na świecie. Jego prace można oglądać m.in. w Centrum Pompidou w Paryżu. Inspirować będą też Ewa Bochen i Maciej Jelski z Kosmos Project.

Konferencja Design będzie również okazją do zaprezentowania efektów współpracy i wypracowanych rozwiązań podczas sesji mentorskich prowadzonych przez projektantkę mody awangardowej Katarzynę Konieczkę oraz firmę Wasted Couture, która zwyciężyła w konkursie na udział w Programie Mentorskim.

Mentorka Katarzyna Konieczka jest projektantką tworzącą wyjątkowe kostiumy zarówno sceniczne, jak i dedykowane sesjom zdjęciowym dla modowych magazynów. Jej kolekcje były pokazywane w takich ma- gazynach jak Vogue czy I-D Magazine. Współpracowała między innymi z Lady Gagą, Fergie i Amber Rose. Jako jedyna polska projektantka została okrzyknięta jedną z „10 projektantów mody przyszłości” przez amerykański serwis CNN. Obecnie pracuje przy wielu zagranicznych, jak i krajowych produkcjach filmowych oraz telewizyjnych.

– Program mentorski ma charakter bezpośrednich spotkań przedsiębiorców z renomowanym, światowej klasy specjalistą. Sesje mentorskie w siedzibie przedsiębiorców mają pokazać pomysły i dać narzędzia do wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą wyjść ze swoim produktem czy usługą na rynek krajowy i międzynarodowy – dodaje marszałek Olgierd Geblewicz.

Mentorka w ramach realizowanego programu analizowała sposób funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz wskazywała potencjalne rozwiązania pojawiających się problemów. Dziś wspiera Wasted Couture w nawiązywaniu kontaktów biznesowych i wskazywaniu możliwe kierunki rozwoju.

– Posiadamy szeroką gamę gotowych projektów, które modyfikujemy na indywidualne zamówienie klientów, specjalizujemy się również w zamówieniach custowmowych – unikatowych i jedynych w swoim rodzaju. Nasze projekty pojawiły się już w wielu krajowych i zagranicznych produkcjach filmowych oraz grach. Jesteśmy pierwszą w Polsce i jedną z niewielu na świecie, marką profesjonalnie zajmującą się tworzeniem mody postapokaliptycznej. Spotkanie z taką osobą jak Katarzyna Konieczka to dla nas ogromna szansa na rozwój oraz wymianę doświad- czeń i inspiracji – mówi CEO & Founder Wasted Couture Viola Warych.

Prelegenci podzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniem zarówno ze sceny, jak i podczas bezpośrednich spotkań z uczestnikami po wydarzeniu w dedykowanej strefie networkingowej o godz. 18:00 w dniu 23.11.2022r. w Operze na Zamku w Szczecinie. Więcej informacji o konferencji znajdziecie na oficjalnej stronie biznes.wzp.pl

Prestiż  
Listopad 2022