Piękno zaklęte we włosach

Atelier Piękna Anita Abramowska zostało stworzone z myślą o sprostaniu oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. W stylowo urządzonym wnętrzu można oddać się przyjemności i skorzystać z całej gamy proponowanych zabiegów. Począwszy od usług fryzjerskich, na których opiera się główna działalność salonu, przez pielęgnacje dłoni i stóp, a skończywszy na masażach ciała. Właścicielka Atelier Anita Abramowska jest znakomitą stylistką fryzur, perfekcjonistką w swoim fachu, co zresztą zostało docenione w tym roku na arenie ogólnopolskiej.

Autor

Aneta Dolega

W plebiscycie Mistrzowie Urody organizowanym przez Polska Press Grupa, Anita Abramowska otrzymała tytuł Fryzjera Roku w województwie zachodniopomorskim, a jej salon został wyróżniony w kategorii Studio Urody Roku. Nie mogliśmy więc nie zapytać jej, nie tylko o te laury, ale przede wszystkim o jej pracę i o niezwykłe miejsce, które stworzyła w Szczecinie.

Pani Anito, skąd pomysł na otwarcie salonu, który do końca nie jest typowym tego rodzaju miejscem? I jaka przyświeca Pani idea w prowadzeniu Atelier?

Zacznę od tego, że w zawodzie fryzjera pracuję już bardzo długo, za długo, żeby podawać dokładną cyfrę (śmiech). Mówiąc zupełne serio, mam spore doświadczenie w tym fachu, na tyle duże, że zdecydowałam się zrealizować swoje największe marzenie, jakim było stworzenie autorskiego salonu. Atelier Piękna to moje „dziecko”, miejsce, które pod każdym względem: wyglądu, klimatu i jakości usług jest ucieleśnieniem tego czego zawsze pragnęłam w tym temacie. A pragnęłam, żeby klient, przychodząc do nas, czuł się swobodnie i był w pełni zaopiekowany. Żeby mógł odpocząć, zrelaksować się i napić pysznej kawy. Spędzić czas w miłym towarzystwie i wyjść upiększonym. I udało mi się to, czego dowodem jest bardzo pozytywny odzew klientów. Oni naprawdę lubią przebywać w naszym salonie. Najlepszą satysfakcją jest dla mnie uśmiech i wdzięczność takich osób i możliwość spełniania ich oczekiwań. To jest najcenniejsze. Stawiam na wysoką jakość usług, sama chętnie dzielę się swoją wiedzą z innymi. Posiadam dyplom Mistrza Fryzjerstwa i w tym roku przyjęłam pierwszą uczennicę ze szkoły zawodowej, którą kształcę pod kątem fryzjerstwa.

Kto oprócz Pani tworzy Atelier Piękna? Jak Pani dobiera współpracowników?

Ludzie, który tworzą Atelier, są profesjonalistami, na bieżąco podnoszącymi swoje kwalifikacje. Wszystko po to, by sprostać oczekiwaniom klientów. Przy doborze ludzi, z którymi pracuję, bardzo ważne jest dla mnie pierwsze wrażenie, żeby, oprócz umiejętności, taka osoba, była również ciepła, sympatyczna. Bardzo mi zależy na przyjaznej atmosferze między ludźmi, którzy pracują u mnie co zresztą widać, bo bardzo się lubimy. Myślę, że ten domowy klimat udało nam się stworzyć. Jestem szczęśliwa, że udało nam się to osiągnąć.

Z jakich usług klienci mogą skorzystać, odwiedzając Atelier i w czym się specjalizujecie, jeśli chodzi o fryzjerstwo?

Świadczymy cały zakres usług fryzjerskich, zarówno damskich jak i męskich. Salon specjalizuje się ponadto w pielęgnacjach dłoni i stóp oraz pielęgnacji oprawy oka. Można u nas także skorzystać z masaży ciała i depilacji cukrowej. Jeśli chodzi o włosy, to w Atelier kładziemy mocny nacisk na pielęgnację. Do każdej koloryzacji, niezależnie, czy będzie to farbowanie, czy też rozjaśnianie włosów, dodajemy ochronę Olaplex. Klient ma pewność, że jego włosy, nawet w najmniejszym stopniu, nie zostaną zniszczone. Bardzo popularnym zabiegiem jest pielęgnacja włosów przy użyciu sauny. Użyte do zabiegu produkty sprawdzają się idealnie, jeśli chcemy zregenerować i odbudować swoje włosy oraz zadbać o to, by były w świetnej kondycji, mimo poddania ich zabiegom chemicznym i mechanicznym. Do tego każdy klient ma dobieraną indywidualną pielęgnację domową, dobraną do struktury, porowatości i kondycji włosa. Ponadto nasze klientki mają możliwość zakupu profesjonalnych kosmetyków, których używamy w Atelier. Ciągle rozwijamy się, poszerzamy wiedzę z najnowszych trendów i technik koloryzacji. Na naszym koncie znajduje się bardzo dużo odbytych szkoleń. Uczymy się u najlepszych, aby zaoferować usługi na wysokim poziomie.

W Atelier Piękna można nie tylko zadbać o włosy, ale dosłownie zmienić niemal cały swój wygląd. To świetna wiadomość dla wielu osób, które marzą o takiej przemianie.

To prawda. Mamy na swoim koncie przeprowadzonych kilka bardzo udanych metamorfoz z udziałem cenionej wizażystki Nikoli Jasnowskiej (Nikola Maluje). Paniom, które się do nas zgłosiły, zostały zmienione fryzury, wykonane zabiegi kosmetyczne. Ponadto została dobrana odpowiednia, pasująca do urody i osobowości garderoba (współpraca z Iwona Linke Atelier) oraz makijaż. Naprawdę metamorfozy były spektakularne.

Podchodzimy do tego procesu poważnie i szczegółowo. W końcu możemy zmienić nie tylko czyjś wygląd, a nawet całe życie. Przede wszystkim bardzo ważna jest umiejętność rozmowy z klientem, zrozumienie jego potrzeb. Przy zmianie koloru włosów, branych jest pod uwagę kilka czynników. Chociażby stopień siwienia włosa. Zwracamy uwagę na to czy klientka ma tendencję do podkrążonych oczu, gdyż trzeba nadać jej wyglądowi świeżości. Jaki ma rodzaj cery. Czym zajmuje się zawodowo oraz jaką posiada osobowość. Zwracamy uwagę również na kondycję wyjściową włosów. To jest o tyle ważne, gdyż może się zdarzyć, że klientka zapragnie z ciemnych, cieniutkich i ekstremalnie delikatnych włosów, stać się blondynką. Wtedy odmówię jej takiej wizyty, bo bardzo dla mnie jest ważne, żeby taka osoba nie miała zniszczonych włosów, żeby włosy nie straciły na jakości. Często się zdarza, że klientki przychodzą ze zdjęciami z Instagrama. Widzą jakąś modelkę, blogerkę, która ma 20 lat, zdjęcia pokryte filtrami, poprzerabiane na Photoshopie i też chcą tak wyglądać. Jest to niemożliwe, gdyż różnią się urodą, rodzajem włosów, ich długością i strukturą. Nie jesteśmy czarodziejami, nie jesteśmy chirurgami plastycznymi. Zmieniamy tylko włosy. Tylko albo aż.

Klienci są bardzo zadowoleni z Pani pracy, czego pewnego rodzaju podsumowaniem jest nagroda, którą Pani zdobyła. Mam na myśli plebiscyt Mistrzowie Urody, gdzie otrzymała Pani tytuł Fryzjera Roku 2022. Proszę o tym opowiedzieć i powiedzieć czy takie wyróżnienia są ważne?

To było dla mnie bardzo ekscytujące, ponieważ zgłosiła mnie do plebiscytu moja klientka, pani Beatka. Nigdy wcześniej nie brałam udziału w tego rodzaju plebiscytach czy konkursach. Rywalizacja polega na tym, że klienci wysyłają SMS-a na swojego faworyta. Najpierw odbywają się eliminacje między miastami. Później, jeśli się zwycięży w danym mieście, konkurs odbywa się z podziałem na województwa. Ja otrzymałam ten tytuł, jeśli chodzi o nasze zachodniopomorskie województwo. Uroczysta gala się odbyła w Warszawie w Pałacu Kultury, a dokładnie we wnętrzu Teatru 6. Piętro. Było uroczyście i bardzo przyjemnie.

Jestem wdzięczna, że mam takie cudowne klientki, które darzą mnie ogromną sympatią i zaufaniem. Jestem tym wyróżnieniem bardzo zmotywowana. Należę do osób, które nigdy nie mają dość, cały czas podnoszę poprzeczkę, pragnę być coraz lepsza. Stąd też częstotliwość jeżdżenia na szkolenia, zdobywania kolejnej wiedzy. Jestem bardzo ambitna i cenię to w sobie, Chociaż przez tę moją ambicję i ciągłe zapracowanie, mam wciąż za mało czasu dla siebie.

W taki razie Pani Anito proszę nam zdradzić, co się aktualnie nosi na głowach i jakie aktualnie panują trendy we fryzjerstwie i Pani salonie?

Bardzo się cieszę, że doczekałam czasów, gdzie bardzo modne są długie włosy, jest to superkobiece. Współczesne kobiety są bardzo świadome jak pielęgnować włosy, często sięgają po profesjonalne kosmetyki, kupują je w salonach fryzjerskich, dbają o nie. Bardzo popularne moim salonie są zabiegi pielęgnacyjne. Dużo pań z tego korzysta, co mnie bardzo cieszy. Dla mnie piękne włosy na głowie to priorytet. Jestem absolutną ich fanką. Obecnie bardzo trendy są cięcia na prosto, w każdej długości. Pasują praktycznie każdemu, szczególnie posiadaczkom cienkich pasm. Trudno się dziwić. Takie cięcie daje wrażenie gęstszych, znacznie mniej postrzępionych włosów. Kolejnym hitem w naszym Atelier są dłuższe grzywki, tzw. curtain bangs. Te, które noszą w pokazach modelki Victoria Secret czy filmowe Aniołki Charliego. Kocham je. Właściwie każda kobieta z taką grzywką wygląda fantastycznie.

W moim Atelier w dziedzinie koloryzacji zdecydowanie królują blondy wykonywane metodą Air Touch lub Front Blonde oraz naturalne brązy z jaśniejszymi pojaśnieniami. Takie rodzaje koloryzacji są bardzo kobiece i eleganckie. Jestem klasykiem. Lubię elegancję i kobiecość.

Patrząc na to co dotychczas Pani osiągnęła w swoim zawodzie, w swojej karierze, to co pierwsze przychodzi Pani do głowy?

Jestem bardzo szczęśliwa, że w tak trudnym dla naszej branży czasie udało mi się stworzyć doskonały zespół ludzi. To profesjonaliści, którzy do swojej pracy, tak jak ja, podchodzą z wielką pasją. Jest mi bardzo miło, że salon, o którym tak marzyłam, stał się miejscem lubianym i bardzo często odwiedzanym przez tak wielu z Was. Kochani dziękuje Wam za wszystko.

A czego by Pani życzyła nam wszystkim i sobie z okazji nachodzących świąt Bożego Narodzenia?

Życzę wszystkim Spokojnych i Radosnych, w gronie najbliższych Świąt i oby nadchodzący Nowy Rok przyniósł nam wiele pozytywnych zmian. Sobie dalszej satysfakcji z wykonywanej pracy, żeby nadal była moją pasją i aby drzwi od Atelier się nie zamykały i nasi klienci wychodzili od nas zawsze zadowoleni.

Dziękuję za rozmowę i tego Pani również życzę.

Anita Abramowska

właściciel, stylista fryzur

Wioletta Olech

stylista fryzur

Norbert Antos

stylista fryzur

Anna Januszonek

stylista fryzur

Kamila Krawczyk

dyplomowana masażystka

Bożena Winiarczyk

stylistka dłoni i stóp

Prestiż  
Grudzień 2022