Dlaczego złoto nie poddaje się inflacji?

Burzliwe czasy i międzynarodowe kryzysy uwalniają złe moce. Wzrost cen. Dodruk pieniądza. Brak dyscypliny w finansach publicznych. Czy można się przed tym zabezpieczyć?

Autor

Prestiż

Jedną z najskuteczniejszych opcji jest lokowanie oszczędności w złoto, ponieważ zasadniczo wyróżnia je:

  • stała podaż tego kruszcu w skali światowej (w przeciwieństwie do emisji pieniądza);
  • stosunkowo niewielka ilość w obrocie, co zwiększa jego atrakcyjność;
  • międzynarodowe uznanie jako uniwersalnej wartości samej w sobie;
  • wymienialność na pieniądze i/lub towary na każdej szerokości geograficznej;
  • złoto należy do aktywów strategicznych większości państw na świecie;
  • właściwości chemiczne, które gwarantują długotrwałe przechowywanie i łatwą obróbkę.

To właśnie te czynniki wpływają na naturalną odporność złota na inflację oraz wzrost wartości kruszcu w sytuacjach, gdy kryzysy skutkują spadkiem wartości pieniędzy tradycyjnych.

W złoto warto inwestować nie tylko, aby zabezpieczyć się na przyszłość, gdy wokół panuje sztorm, ale także w tak zwanych dobrych czasach. Chodzi przede wszystkim o dywersyfikację naszych oszczędności oraz zabezpieczenie na przyszłość.

Bezpieczna lokata oszczędności

Jeżeli szukasz renomowanego sprzedawcy metali szlachetnych w Szczecinie i planujesz zakup złotych sztabek i monet bulionowych, to odwiedź oddział Mennicy Mazovia zlokalizowany przy ulicy Jagiellońskiej 85/8, czyli zaledwie 500 m od Placu Grunwaldzkiego. Dlaczego warto kupić złoto inwestycyjne właśnie u nas?

Renomowana mennica i nowoczesny sklep ze złotem – naszą wizytówką jest wieloletnia historia oraz 8 oddziałów menniczych w całej Polsce. Legitymujemy się wpisem do rejestru działalności kantorowej, który umożliwia legalną sprzedaż złota. Potwierdzeniem naszej rzetelności i stabilności jest fakt, że Mennica Mazovia została oficjalnym i autoryzowanym w Polsce dystrybutorem szwajcarskiej rafinerii Metalor, która należy do czołowych producentów złota na świecie.

Złoto LBMA

W szczecińskim oraz pozostałych siedmiu oddziałach naszej mennicy kupisz złoto z certyfikatem LBMA, czyli akredytacją prestiżowego Stowarzyszenia Londyńskiego Rynku Kruszców (ang. London Bullion Market Association). Certyfikat LMBA jest synonimem najwyższej jakości złota, a otrzymują go jedynie producenci, którzy spełniają niezwykle wyśrubowane kryteria. Dlaczego warto inwestować w złoto LBMA? Odpowiedź jest prosta. Certyfikowane złoto inwestycyjne w sztabkach to pewna lokata kapitału oraz wyrób, który można spieniężyć zawsze i wszędzie – bez względu na sytuację polityczną czy gospodarczą.

 

Złoto to złota inwestycja odporna na: 

Wojnę

Epidemie

Krachy Gospodarcze

Kryzsy Giełdowe

Burze Polityczne

Inflację