Paulina, studentka pedagogiki, ma dobry, ciepły dom, wspaniałych rodziców i cudownie zapowiadającą się przyszłość.
Nie podejrzewa, że najbliżsi skrywają przed nią tajemnicę. Kiedy poznaje Mikołaja, jej życie zmienia się diametralnie. Tak wygląda w skrócie początek powieści „Dziewczyna z warkoczami” Anny H. Niemczynow.
To druga już książka, która wyszła spod dłoni mieszkającej w Szczecinie pisarki. – Urodziłam się z książką w ręku – i tak mi zostało do dziś. Otarłam się o anoreksję, przeszłam traumę rozwodu, samotnie wychowywałam dziecko. Dziś jestem wdzięczna za doświadczenia, którym przyszło mi stawić czoła – wyznaje na swoim blogu autorka. – Czytam, czytam, czytam i… piszę. Pisanie jest tym, co mnie bardzo uspokaja. Pozwala mi żyć życiem moich bohaterów, oraz uczy patrzenia na własne doświadczenia z dystansem. Kocham ciszę towarzyszącą procesowi twórczemu, jest ona dla mnie najpiękniejszą muzyką. Wierzę, że moja przygoda z pisaniem, będzie trwała całe życie.
Książka ukaże się 15 lutego nakładem wydawnictwa Filia.







